המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2016

ארכיון כתבות 2016

תאריך: 14/01/2016

המועצה לצרכנות קוראת לצרכנים לממש במיידי תלושים של רשת מגה
בעקבות הפרסום על הקשיים אליה נקלעה הרשת, התקבלו במועצה לצרכנות תלונות על כך שלא ניתן לממש את תווי מגה - רב תו ורב קארד.בחלק מהרשתות הנמנות עם אלה המפורטות כמכבדות. מנכ"ל המועצה לצרכנות: צרכן זהיר ימהר ויממש את תווי הקניה כדי להקטין את הסיכון שלא יוכל לממשם"

 

צילום: איילה שקד

 

בימים האחרונים מגיעות למועצה לצרכנות תלונות רבות של צרכנים לגבי תווי רב-תו ותווי רק-קארד. מהות התלונות בכך שישנם רשתות שלא מאפשרות לממש את התווים, בינהן הרשתות שקם אלקטריק, אייס, צומת ספרים ומגה ספורט. התווים הללו הינם תוים בבעלות של רשת מגה שנקלעה לקשיים כלכליים לאחרונה.


לפי עמדת המועצה לצרכנות, אם ניתן נגד מנפיק תו קנייה צו פשיטת רגל או צו פירוק, לא יוכל האוחז בתו לרכוש באמצעותו טובין או שירותים ממועד מתן הצו. כל עוד לא ניתן צו נגד מנפיק התו, האוחז בתו יוכל לרכוש מוצרים גם בעסקים שפרטיהם מופיעים על התו. 


סירוב בתי העסק לכבד את התווים מיטיב לכאורה עם המנפיק, שכן צמצום יכולת המימוש של הצרכן משמעותו שהמנפיק לא יצטרך להוציא את שווי התווים שהצרכנים לא הצליחו לממש. כך הוא ישמור בקופתו את כל הכספים שגייס בשלב מכירת התווים״.


מנכ"ל המועצה הישראלית לצרכנות, עו״ד אהוד פלג, הוסיף: "צרכנים עלולים להפסיד את הכספים ששילמו לתווי הקנייה ולהשאירם עם תו שלא שווה את הנייר שעליו הוא מודפס. הצרכנים ייפגעו במקרה של פשיטת רגל יותר מבעלי חוב אחרים, שכן הם בתחתית סולם העדיפויות. זהו מקומם. המועצה לצרכנות ממליצה לצרכנים לממש את תווי הקנייה מסוג רב־תו שבידיהם, שכן רק לאחר ביצוע הרכישה וכיבודו מתבטל החשש להפסד״.

 

לשאלות ותשובות בנוגע לתווי קניה לחצו כאן >>