המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2021

ארכיון כתבות 2021

תאריך: 13/01/2021

המועצה לצרכנות: חשש מפרסום מטעה בפרוייקט נדל"ן
לעמדת המועצה לצרכנות, פרסום קרקע למכירה תוך אזכור הפרויקט של עיריית אשדוד בשיתוף משרד השיכון, עלול להטעות את הציבור לחשוב שהקרקע המוצעת למכירה היא הקרקע השייכת לפרויקט פארק לכיש המיועדת לבניה כאשר, בפועל כנראה שאין קשר בין הפרויקט הנ"ל לקרקעות המוצעות

 

העיר אשדוד, ניצבת בפני התרחבות משמעותית והוספת אלפי יחדות דיור במסגרת הסכם הגג, אשר עליו חתם ראש העיר מול משרד השיכון ומשרד האוצר. פרויקט הדגל של הסכם הגג הוא רובע פארק לכיש, אשר בו יוקמו כ-2,700 יחידות דיור.

 

עם זאת, עפ"י הפרסום באתר 'ביזנעס', יש מי שמנסים לכאורה להציג את רובע פארק לכיש בשם אחר ושטחים אלו אינם מיועדים בשלב זה לבניה, כלומר הקרקע אינה מופשרת כלל וכלל. במודעה הפרסומית מתואר כי עיריית אשדוד מקדמת, לכאורה, תכניות לבניה של 3,400 יחידות דיור תוך אפשרות לרכוש קרקע לבניה.

 

לעמדת המועצה לצרכנות, כפי שנמסרה לאתר 'ביזנעס', פרסום קרקע למכירה תוך אזכור הפרויקט של עיריית אשדוד בשיתוף משרד השיכון, עלול להטעות את הציבור לחשוב שהקרקע המוצעת למכירה היא הקרקע השייכת לפרויקט "פארק לכיש" המיועדת לבניה כאשר, בפועל כנראה שאין קשר בין הפרויקט הנ”ל לקרקעות המוצעות. ציבור הצרכנים עלול לחשוב שהקרקע חקלאית המוצעת למכירה תופשר בקרוב במסגרת פרויקט ממשלתי בשיתוף עריית אשדוד, כאשר בפועל לא ניתן לדעת מתי – אם בכלל – הקרקע תאושר לבניה".

 

"המועצה לצרכנות ממליצה לכל מי שמעוניין לרכוש קרקע – אחת ההוצאות הגבוהות לצרכן – להתייעץ עם עו”ד מטעמו (ולא מטעם הפרויקטים המפורסמים) על מנת לקבל את כל הנתונים – סוג הקרקע והסיכוי כי תאושר לבנייה – לפני הרכישה".

 

לקריאה נוספת מתוך אתר ביזנעס לחצן כאן >>