המועצה > חדשות ועדכונים > חדשות המועצה

חדשות המועצה

תאריך: 12/09/2019

תחקיר: תלונות רבות על חיוב מוגזם והתחמקויות כנגד חברת התיקונים
במועצה לצרכנות מתקבלות תלונות רבות נגד חברת תיקונים למוצרי חשמל בהן קיימות טענות בגין חיוב ביתר בגין שירותים שלא הוזמנו, סירוב לבטל עסקה מתמשכת ועוד. המועצה לצרכנות מזהירה את הציבור שלא לבצע עסקאות מהסוג הזה מבלי לבחון היטב את תנאי העסקה במסמך בכתב ולבחון האם השירות כדאי. צפו בכתבת התחקיר ששודרה בחדשות 12

 

חולצות


חברת תיקונים למוצרי חשמל מציעה ללקוחותיה שירותי תיקונים  בביתם, אלא שתלונות רבות של לקוחות מצביעות על מחירים מופקעים, וחיובים שלא ניתן להם הסבר. במועצה לצרכנות מתקבלות תלונות רבות נגד החברה ונטענות שם טענות חמורות: חיוב ביתר בגין שירותים שלא הוזמנו, סירוב לבטל עסקה מתמשכת. בחלק מהמקרים פונים אלינו בני משפחה של קשיש/ה ומדווחים שהחברה מחייבת אותו/ה חיובים כפולים עבור אותו שירות כשבחלק מהמקרים הקשיש/ה לא זוכר מה הוא רכש ומתי.

 

באחד המקרים הצרכן נדרש לשלם מחיר מופקע לטענתו עבור חלקי פלסטיק. במקרה אחר נציג החברה התקשר לצרכן כדי לחדש את השירות אולם מייד לאחר מכן התברר לצרכן שהמנוי יסתיים רק בעוד שנתיים. הצרכן כמובן ביקש לבטל את העסקה אולם החברה מתעלמת מהבקשה. במקרה קיצוני אחר נציג החברה פנה טלפונית לבני זוג קשישים ומכר להם שירותי תיקונים למוצרי חשמל במחיר העולה על מחיר המוצרים עצמם כאשר הם עדיין בתקופת אחריות יצרן".

 

מנכ"ל המועצה לצרכנות עופר מרום מציין כי מהתלונות עולה חשש להפרות חמורות על הוראות חוק הגנת הצרכן: הטעיה, שירות אגרסיבי, ניצול מצוקה של קשישים כדי למכור להם שירות שאין להם בו כל צורך, כל זאת מבלי לגלות לצרכן את כל תנאי העסקה. בנוסף, עולה חשש לחיוב צרכנים עבור שירות שלא הוזמן, סירוב לבטל עסקה מתמשכת ועוד. המועצה לצרכנות רואה בחומרה התנהלות פוגענית זו המחייבת את התערבותו המיידית של גורמי האכיפה למיגור התופעה. בנוסף, ספק אם שירות מסוג זה במחיר העולה על מאות בודדות של שקלים הוא כדאי כלכלית ועל כן המועצה מזהירה את הציבור שלא לבצע עסקאות מהסוג הזה מבלי לבחון היטב את תנאי העסקה במסמך בכתב ולבחון האם השירות כדאי.

 

צפו בכתבה בנושא מתוך חדשות 12

 

 הגינות בצרכנות

 
פורום המועצה לצרכנות