המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2015

ארכיון כתבות 2015

תאריך: 11/08/2015

כמות הטיטולים קטנה ב-10 ללא הודעה בולטת, אך המחיר נותר זהה
צרכנית שקנתה דרך שופרסל און-ליין חבילת חיתולי פמפרס התלוננה כי לא צויין במקום מספיק בולט הכמות החדשה המוקטנת של האריזה כפי שמחייב החוק, אולם המחיר נותר על כנו. המועצה לצרכנות שלחה מכתב לחברה ובה דרישה לסמן את הכמות החדשה באופן בולט, כפי שקיים על המדפים בסניפים

 דיקלה, אם טריה לתינוקת, הזמינה חבילת טיטולי פמפרס דרך אתר שופרסל-און ליין. כשקיבלה את החבילה נדהמה לגלות שהמחיר נותר אותו מחיר, אולם כמות הטיטולים קטנה משמעותית מ-76 ל-66. זאת ועוד, הכמות החדשה שבאריזה לא היתה מסומנת באופן בולט באתר האינטרנט של שופרסל כפי שמתחייב.


מצ"ב צילום מסך מתוך אתר שופרסל און-ליין

 עו"ד אביטל פריזמנט, יועצת משפטית במועצה הישראלית לצרכנות, שלחה מכתב להנהלת שופרסל עקב הפניה והחשש לאי סימון הקטנת אריזה של חיתולי פמפרס באתר שופרסל אונליין כנדרש בהנחיית הממונה על הגנת הצרכן.


במכתב כתבה עו"ד פריזמנט: "כפי שעולה מבדיקת המועצה הישראלית לצרכנות, בסניפי שופרסל נמכרות אריזות חיתולים מסוג פמפרס אקטיב בייבי שלב 6 הכוללות 66 יחידות והמסומנות בכיתוב הבא: "לקוח יקר, מוצר זה מכיל 66 חיתולים במקום 76 חיתולים כבעבר".

 

לעומת זאת, באתר שופרסל אונליין עולה כי אין סימון דומה המוצג לרוכשים דרך אתר האינטרנט וכל שמוצג לו, זו תמונת מארז המוצר. אי סימון דבר הקטנת האריזה באתר האינטרנט שופרסל אונליין מעלה חשש להפרת הנחייה של הממונה על הגנת הצרכן בנושא הקטנת מוצרים מיום 26.9.2006".


"לאור האמור לעיל", כתבה פריזמנט, "אודה לכם על סימון הקטנת האריזה של המוצר שנבדק וכן כל מוצר אחר שאריזתו הוקטנה וגילוי מידע זה באתר האינטרנט שופרסל אונליין לטובת ציבור לקוחות החברה המבצע רכישות באתר זה".

 

עדכון ליום ה-10.9.2015

 

לאחר פניית המועצה לצרכנות התקבלה תשובה משופרסל בה נכתב: "שופרסל לקחה את פנייתכם לתשומת לבה, ובעקבותיה, פעלה ופועלת להביא לידיעת הלקוחות באופן בולט יותר שינויים שחלו במוצרים עם היוודע לה עליהם. אנו מעריכים שלאחר החג כבר ניתן יהיה להבחין בשינויים אלו".