המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2021

ארכיון כתבות 2021

תאריך: 10/06/2021

הזמנת חבילות נופש לחו"ל: באילו מקרים יחול חוק הגנת הצרכן הישראלי?
מבדיקה שערך אתר ynet עולה כי הזמנת מלון וטיסה בנפרד באופן עצמאי עולות זול יותר מאשר חבילה מסוכנות נסיעות ישראלית. יחד עם זאת במועצה מבהירים: במקרה של פיצול - הוראות חוק הגנת הצרכן לא חלות על ישראלים

 

 

עם פתיחת השמיים והסרת כמעט כל מגבלות הקורונה, החלה גם העלייה בביקוש להזמנות ובחיפוש אחר חבילות נופש משפחתיות באיי יוון ובקפריסין אך תמיד נשאלת השאלה: האם עדיף להזמין חבילת חופשה או מלון וטיסה בנפרד?

 

בדיקת ynet מעלה כי רגע לפני שתרוצו להקליק על החופשה הבאה עם הילדים לאחד מאיי יוון או לקפריסין, אל תתפתו מיד לחבילות הכל כלול. בדקו ישירות מול בית המלון המשתתף בחבילה את עלות הטיסות ליעד בהתאם למה שאתם מקבלים בחבילה אצל הספקיות, כלומר אם היא כוללת מזוודה, העברות מסים ועוד.

 

על פי בדיקה מדגמית שפורסמה ב-ynet, לא תמיד החבילות משתלמות. חבילה לפאפוס למשל תעלה 2,480 דולר בעוד מלון וטיסה בנפרד יעלו רק 2,018 דולר באותם תאריכים ואותו מלון.  חבילה לכרתים  תעלה 3,578 דולר בעוד טיסה ומלון בנפרד יעלו 3,443 דולר באותם תאריכים ואותו מלון.. חבילה ללרנקה תעלה 3,156 דולר בעוד טיסה ומלון בנפרד יעלו 2976 דולר באותם תאריכים ואותו מלון..

 

יחד עם זאת, במועצה לצרכנות מבהירים כי "כשצרכן מפצל את הרכישה ורוכש חדר במלון בחו"ל מהספק הזר, השירות ניתן כולו מחוץ לישראל והוראות חוק הגנת הצרכן לא חלות על ישראלים. המשמעות: במקרה של ביטולים יחולו תנאי המדיניות של המלון, ובכל מקרה של הטעיה או אי-התאמה הצרכן לא יוכל לממש את זכותו בארץ או יתקשה מאוד לעשות זאת. כשצרכן מזמין חבילה בחו"ל מסוכנות ישראלית הוראות הדין הישראלי חלות עליו".

 

לקריאה נוספת מתוך אתר ynet לחצו כאן >>

 

למידע אודות ביטולי עסקת תיירות מתוך אתר המועצה לחצו כאן >>