המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2021

ארכיון כתבות 2021

תאריך: 08/07/2021

ההופעה בחו"ל בוטלה לחלוטין, חברת הכרטיסים בישראל לא מחזירה את הכסף
צרכן שרכש כרטיסים למופע בחו"ל מחברת 'טיקטים' הישראלית לא מקבל את כספו חזרה, זאת על אף שהמופע בוטל לחלוטין וספק הכרטיסים בחו"ל כבר הודיע שכל הלקוחות יקבלו את כספם החזרה. עו"ד אביטל פריזמנט בוטון מהמועצה לצרכנות: "אין שום סיבה שהחברה תתעשר על חשבון הצרכנים"

 

 

מתוך 'יהיה בסדר', גל"צ

 


מה עושים כאשר מופע בחו"ל בוטל והרכישה נעשית באמצעות אתר ישראלי? שי רכש מתנה לבתו כרטיסים למופע בחו"ל של הזמרת בילי אייליש בעלות אלפי שקלים. את הכרטיסים הוא רכש באמצעות חברה ישראלית 'טיקטים'. בשל הקורונה, הזמרת הודיעה על ביטול המופע לחלוטין וספק הכרטיסים בחו"ל הודיע באתר כי כל מי שרכש כרטיסים עבור המופע - יקבל את כספו בחזרה. על אף זאת, חברת 'טיקטים' הישראלית טרם החזירה לצרכן את כספו. גם בניסיון ליצור קשר עם החברה נתקל שי בקשיים רבים ומגיע בכלל לשירות לקוחות בחו"ל. 

 

עו"ד אביטל פריזמנט בוטון מהמועצה לצרכנות הגיבה בשידור בתוכנית 'יהיה בסדר' בגלי צה"ל למקרה: "במועצה לצרכנות קיבלנו תלונות רבות של צרכנים שקנו כרטיסים למופעם בחול וכידוע המופעים הללו בוטלו. אנו לומדים מהתלונות הללו שהצרכנים מאוד מתקשים להשיג את החברה ולקבל החזר כספי. כשצרכן קונה שירות ולא מקבל אותו הוא זכאי להחזר כספי. ואכן, גם במקרה הזה, המדיניות של חחרת הכרטיסים בחו"ל היא לתת לצרכנים החזר כספי מלא וכאן יש חשש שהחברה ששיווקה את הכרטיסים בישראל קיבלה את הכסף, אבל לא מעבירה אותו לצרכנים בישראל וזה מצב מאוד בעייתי".

 

"אין שום סיבה שהחברה תתעשר על חשבון הצרכנים. חברה צריכה לחשב את הסיכונים שלה מראש ולבטח אותם מראש. הטעות היסודית והבסיסית היא שהציבור הוא לא חברת הביטוח של חברות בקשיים. הציבור לא צריך לממן את ההפסדים של החברות האלה. מצופה גם מחברות הכרטיסים שיפעלו וברגע שהן מקבלות את הכסף יעבירו אותו במהירות האפשרית לצרכן ואם הספק בחו"ל מתמהמה - מצופה מהחברה בישראל לעשות הכל על מנת שהצרכנים יקבלו החזר כספי".

 

להנחיות לצרכנים לקבלת החזר כספי או שובר זיכוי לאחר ביטול או דחיית מופע לחצו כאן >>