המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2021

ארכיון כתבות 2021

תאריך: 08/06/2021

מנכ"ל המועצה לצרכנות קורא ליצרנים לא לנצל את המצב לעליית מחירים רוחבית
עופר פיינשטיין, מנכ"ל המועצה לצרכנות: "הצרכן מימן על גבו את עלות המשברים שתקפו אותנו בשנה האחרונה בקורונה ובעזה. יש תמיד אלטרנטיבות, צריך לבדוק טוב יותר, להשוות מחירים, ולא לפסול מוצרים חלופיים"

 

 

יצרניות המזון רוצות להעלות מחירים "בשל התייקרות חומרי הגלם". אבל האם יש לכך באמת הצדקה?  מדובר בהתייקרויות כמו שמן שמחירו עלה ב-15%, מוצרי נייר לבית - חיתולי פמפרס ונייר טואלט, שמתייקרים ב-5% עד 10% וכלים חד-פעמיים בעשרות אחוזים.

 

על פי הפרסום ב-ynet, בשנה האחרונה המכירות זינקו והציבור הישראלי הסתער על הסופרים, אגר וצרך כמויות מזון שהיו גבוהות בכ-10% ממכירות המזון בשנה שקדמה לה. ברשת שופרסל נרשמה עליה במכירות של 14 אחוזים, ברשת רמי לוי עליה של 8.3 אחוזים וברשת ויקטורי נרשמה עליה של 38 אחוזים.

 

על רקע הנתונים הללו, עופר פיינשטיין, מנכ"ל המועצה לצרכנות, אומר: "הצרכן מימן על גבו את עלות המשברים שתקפו אותנו בשנה האחרונה בקורונה ובעזה. בשלב הזה אנחנו מצפים מהיצרנים ומהרשתות לשאת בנטל התייקרויות עלויות היצור על מנת לשמר את כוחו הכלכלי של הצרכן להמשיך ולהניע את גלגלי המשק".

 

"גם על הצרכן מוטלת האחריות שלא להיכנע לעליות המחיר: יש תמיד אלטרנטיבות, צריך לבדוק טוב יותר, להשוות מחירים, ולא לפסול מוצרים חלופיים כמו מותגים של יצרנים קטנים ומוצרי 'נו-ניים' חסרי מיתוג. בצרכנות נכונה ניתן להוזיל את הסל המשפחתי. אני קורא גם ליצרנים, שהייתה להם שנה מצוינת בקורונה, לא לנצל את המצב לעליית מחירים רוחבית".

 

לקריאה נוספת מתוך אתר Ynet לחצו כאן >>

 

עוד בנושא:

 

המועצה לצרכנות מציעה מגוון דרכים להילחם ביוקר המחיה