המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2021

ארכיון כתבות 2021

תאריך: 07/07/2021

חברת התעופה הודיעה לאמא: הטיסות פוצלו והילדים יטוסו בנפרד
אפרת, אם לשני ילדים קטנים, רכשה כרטיסי טיסה לאילת אולם קיבלה הודעה מחברת 'ארקיע' כי הטיסות שלה ושל ילדיה פוצלה והם טסים בשעות נפרדות. עו"ד הדס יעקובסון ארידור: "מדובר בהפרה ברורה בתנאי העסקה"

 

 

בחודשי הקיץ הטיסות לאילת הופכות להיות יותר ויותר מבוקשות. תלונה מקוממת שהתקבלה במועצה לצרכנות בנוגע לטיסה לאילת סוקרה בהרחבה גם בתוכנית 'איפה הכסף' ב-103FM ובזכות התערבותם והתערבות המועצה לצרכנות - התלונה טופלה בהצלחה.

 

אפרת, אם לשני ילדים קטנים, רכשה כרטיסי טיסה לאילת אולם קיבלה הודעה מחברת 'ארקיע' כי הטיסות שלה ושל ילדיה פוצלה והם טסים בשעות נפרדות. כאשר ניסתה ליצור קשר עם החברה - לא הצליחה, לא טלפונית ולא פיזית בשדה. אפשרת נאלצה לבטל את הטיסה וכעת החברה מסרבת להשיב לה את כספה.

 

עו"ד הדס יעקובסון-ארידור, יועצת משפטית במועצה לצרכנות: "כל הנושא של שינוי התנאים של כרטיס הטיסה בסמוך למועד המוצר הוא לא חדש, למרות שהסיפור הזה הוא חריג בכל קנה מידה. על פי חוק שירותי תעופה, במקרה של שינוי או ביטול או איחור טיסה יש לזה פתרונות. אבל מה קורה במקרה בו הטיסה באמת יוצאת וכביכול הכל כרגיל למעט העובדה שהפרידו אותך משאר בני המשפחה שלך ואז עלינו לשאול את השאלה האם מדובר בתנאי מהותי בעסקה לטוס יחדיו. אם היה מדובר בבגירים - היינו יכולים להבין. כשמדובר בפעוטות וילדים אז בודאי שמדובר בהפרה ברורה בתנאי העסקה. פנינו לחברת התעופה. אנחנו עדיין מנסים לקבל תשובה. ברור לחלוטין שהצרכנית זכאית להחזר מלא ולפיצוי לנזק שנגרם לה".

 

מארקיע נמסר: "קיבלנו את פרטי המקרה. אכן מגיע לצצרכנית זיכוי על הטיסות וכמובן ניצור קשר איתה ונבצע זיכוי"

 

להאזנה מתוך איפה הכסף ב-103FM