המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2017

ארכיון כתבות 2017

תאריך: 07/06/2017

נלחמים בעמלות משיכת המזומן! המועצה לצרכנות משקפת את הנתונים ועושה סדר בתחום
כשני שליש מהכספומטים הינם פרטיים, אשר גובים עמלות מופרזות ולא מפוקחות. בעקבות מחאת הכספומטים בודקת המועצה, בשיתוף המפקחת על הבנקים ומשרד הכלכלה מה ניתן לעשות בנושא

 

אחרי שמאות כספומטים שצמודים לסניפי בנקים כבר נסגרו ונעלמו, את החלל הזה ממלאות חברות מסחריות המחזיקות במכונות פרטיות והעמלות יכולות להגיע אפילו ל-9 שקלים עבור משיכה בודדת של 400 שקלים. אם אתם רוצים למשוך יותר תאלצו לשלם שוב את העמלה.

 

בעקבות כך, הציפה התוכנית 'חי בלילה' בערוץ 2 את מחאת הכספומטים. מדובר במחאת רשת חדשה הקוראת למשרד האוצר לפקח גם על הכספומטים הפרטיים. במערכת 'חי בלילה' בדקו לדוגמה את מספר הכספומטים שמוצבים ברחוב אלנבי בתל אביב. ארבעה מכשירים בלבד שמפעילים הבנקים בפיקוח מול 16 מכשירים פרטיים שפרוסים ברחוב בעמלות בגובה 6.90 שקלים ומגיע עד ל 8.90 שקלים עבור משיכת מזומן.

 

על פי בדיקת המועצה לצרכנות, כשני שליש מהכספומטים הינם פרטיים, אשר גובים עמלות מופרזות ולא מפוקחות. בעקבות מחאת הכספומטים הפרטיים בודקת המועצה לצרכנות, בשיתוף המפקחת על הבנקים ומשרד הכלכלה, את הסדר בנושא. ומה ניתן לעשות כנגד התופעה.

 

מנכ"ל המועצה לצרכנות, ג'וש גולדשמיד: "בדקנו במועצה לצרכנות את נתוני הכספומטים ברחבי הארץ. כספומטים שבעצם משפיעים על כל אחד ואחד מאיתנו הצרכנים ואנחנו יודעים שכמעט שליש מהכספומטים ברחבי הארץ הינם בנקאיים ומרבית הכספומטים, כשני שליש, הינם פרטיים,אשר גובים עמלות מופרזות ולא מפוקחות. קיימנו ישיבות עם משרד הכלכלה ועם המפקחת על הבנקים בהן עלו מספר רעיונות כיצד ניתן להילחם בתופעה. חשוב לזכור כי רק 7% ממשיכות המזומנים בארץ הן מכספומטים פרטיים. אנו קוראים לצרכנים לגלות עירנות ולהעדיף משיכת כספים מכספומטים בנקאיים".

 

לצפיה בכתבה מתוך 'חי בלילה' לחצו כאן >>