המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2019

ארכיון כתבות 2019

תאריך: 30/10/2019

תחקיר: שיטת החיוב למנוי לקרורקינט החשמלי שונה ללא ידיעת הצרכנים
תחקיר גלי צה"ל, בשיתוף המועצה לצרכנות, חושף כי החברה מציעה מחירים שונים למנויים ללא ידיעת והסכמת הצרכן. מנכ"ל המועצה לצרכנות: "על פי הוראות חוק הגנת הצרכן חל איסור על העוסק להטעות צרכן בתנאי ההתקשרות איתם. בנוסף, אין לנצל את העובדה שפרטי כרטיס האשראי כבר נמצאים בידו של העוסק"

 

חולצות


תחקיר גלי צהל חושף כי שיטת החיוב של משתמשי הגלגילינוע (הקורקינטים החשמליים) בתל אביב היא לא אחידה ויש כאלה שמשלמים יותר וכאלה שמשלמים פחות. הגלגילינוע - הקורקינטים החשמליים הפכו לכלי תחבורה מאוד משמעותי בעיר הפקוקה ת"א. באופן פשוט ומהיר נרשמים לשירות קל ונגיש. דרך היישומון ממלאים פרטים ומשלמים דרך כרטיס האשראי וכאן הבעיה - שיטת החיוב.

 

אחת הצרכניות גילתה להפתעתה שהחיוב עבור הנסיעה בגלגינוע של אחת מארבע החברות שמפעילות את כלי התחבורה הזה שונה ללא ידיעתה. כשפנתה לחברה נאמר לה שהיא משתתפת ב"ניסוי" ללא ידיעתה וללא שביקשו את הסכמתה. מתחקיר גל"צ עולה כי החברה מציעה מחירים שונים למנויים: במקרה אחד היא מציעה מחיר מינימום של 5 שקלים ובמקרה אחר מחיר של 8 שקלים ויש כאלו שאינם מחוייבים בכלל אלא רק עפ"י זמן השימוש. אין פיקוח כלל על המחיר ומדובר לכאורה בשוק פרוץ וקיים חשש להטעיה של הצרכנים.

 

עופר מרום, מנכ"ל המועצה לצרכנות: "על פי הוראות חוק הגנת הצרכן חל איסור על העוסק להטעות צרכן בתנאי ההתקשרות איתם. בנוסף, אין לנצל את העובדה שפרטי כרטיס האשראי כבר נמצאים בידו של העוסק. כרטיס האשראי אינו מקנה כניסה חופשית לכיסו של הצרכן".

 

בעקבות העברת התלונה  מהמועצה  לצרכנות לגלי צה"ל ופניית הכתבת לחברה - חשבונה של הקלוחה זוכה והיא הוצאה מהתוכנית הניסיונית לבקשתה.

 

להאזנה לתחקיר ששודר בגלי צה"ל