המועצה > חדשות ועדכונים > חדשות המועצה

חדשות המועצה

תאריך: 04/03/2020

המועצה לצרכנות השיקה אפליקציה לצורך הגשת תלונה בזמן אמת
בעתיד תורחב האפליקציה לכלים נוספים שיקלו על הצרכן להבין ולמצות את זכיותיו ותתווסף אפשרות הגשת תלונות גם ברוסית, ערבית ואנגלית. מנכ"ל המועצה לצרכנות: "אנו פועלים באופן יומיומי לשיפור השירות לצרכנים ולהנגשת תהליך התלונה במקום בו נפגעו זכויותיהם"

 

צילום: רקפת ויינטרוב


המועצה לצרכנות גאה להשיק  אפליקציה ייחודית וייעודית, שעולה לאוויר בימים אלה וזמינה חינם גם באנדרואיד וגם ב-IOS, מאפשרת לצרכנים שנפגעו מהתנהלות צרכנית לא תקינה מצד בתי עסק (פעולות הונאה, הטעיה, קבלת מוצר פגום, סירוב לביטול עסקה שלא בצדק וכו') להגיש תלונה בדרך קצרה, פשוטה, קלה וידידותית. האפליקציה מאפשרת למלא את כל טפסי התלונה הנדרשים בזמן אמת ואף להעלות קבצים ישירות מהטלפון הנייד ולצרפם לתלונה. בתום מילוי הטופס יתקבל מספר פניה וסיסמה, עימם ניתן יהיה לברר בכל עת מה מצב התלונה באמצעות האפליקציה. כמו כן, האפליקציה מאפשרת ליצור קשר עם המועצה לצרכנות לצורך ייעוץ טלפוני.

 

את האפליקציה פיתחה חברת קמביום, חברת פיתוח התוכנה מבית מטריקס, בעתיד צפויה קמביום לפתח פיצ'רים נוספים על גבי תשתית האפליקציה הקיימת, שיקלו עוד יותר על הצרכן הישראלי להבין ולמצות את זכיותיו. כמו כן, בקרוב תתווסף אפשרות הגשת תלונות גם ברוסית, ערבית ואנגלית. לצפייה באפליקציה לחצו כאן >>

 

עופר מרום, מנכ"ל המועצה הישראלית לצרכנות: "אנו פועלים באופן יומיומי לשיפור השירות לצרכנים ולהנגשת תהליך התלונה במקום בו נפגעו זכויותיהם. אנו גאים להשיק את האפליקציה, שהיא צעד נוסף בהקשר זה. לשמחתנו, התודעה הצרכנית של אזרחי ישראל נמצאת במגמת עליה מתמדת; בשנה החולפת הוגשו למועצה 73,591 פניות של צרכנים בנושאים שונים, שהניבו החזר כספי בסכום של כ-8,700,000 ש"ח. עם זאת, יש מקום לשיפור, ואנו מאמינים כי באמצעות האפליקציה נגיע לקהלים נוספים שיבחרו לעמוד על זכויותיהם - לרבות צרכנים צעירים המתנהלים בעיקר באמצעים דיגיטליים".

 

 כפיר שפלטר, מנהל היחידות הטכנולוגיות בקמביום, אומר: "אחד האתגרים המהותיים בפרויקט היה בתהליך ההנגשה של טופסולוגיה מורכבת לכדי אפליקציה מזמינה ונוחה לשימוש,. המועצה לצרכנות הניעה פרויקט מבורך וחשוב עבור כולנו. הם זיהו את השימוש ההולך ופוחת במחשב האישי ואת העלייה בשימוש במובייל, והבינו שעליהם להתאים את עצמם על מנת שהשירות שלהם עבור הצרכנים לא ייפגע. במהלך הפרויקט נוכחנו להכיר אנשים טובים מהמועצה, שאכפת להם מאוד מהאזרח הפשוט ושרוצים להשיג צדק עבורו".

 

 

קמביום בע"מ היא חברה ישראלית לפיתוח תוכנה בירוחם. קמביום מספקת פתרונות תוכנה לארגונים וחברות סטארט-אפ החל משלב האיפיון הטכנולוגי, UI&UX, פיתוח (צד שרת וצד לקוח), בדיקות ותמיכה. לקמביום התמחות בפיתוח אפליקציות מובייל, מערכות אינטרנט מורכבות ומערכות מידע, כאשר כל תהליכי העבודה מתבצעים מקצה לקצה.

 

קמביום נוסדה בשנת 2010 על ידי דוד ושירה זלצר. כיום החברה מעסיקה כ-45 אנשי צוות בירוחם, כולם תושבי הנגב (ירוחם, באר שבע, דימונה, נתיבות, אופקים, פיתחת ניצנה, רמת הנגב ועוד). מעצם היותה ממוקמת בדרום הארץ החברה מביאה רוח חלוצית לאיזור ונהנית מכח אדם איכותי וממגוון אנושי המורכב ממהנדסי תוכנה מובילים, מהנדסי מערכות מידע, מעצבים, מנהלי פרויקטים ומפתחים מיומנים המורכבים מכוחה של הקהילה המקומית.

 

קמביום נבחרה במכרז עבור פרויקט זה לאחר שהוכיחה רמת מקצועיות גבוהה, יכולת עמידה בזמנים ויעדים, גמישות וכמובן לאחר שהציעה פתרון מדויק שהתאים לצרכי המועצה. פיתוח האפליקציה נבע מתוך הצורך להנגיש את השירות שמספקת המועצה גם לדור הצעיר יותר וכן לתקופה שבה השימוש במחשב הולך ופוחת, בעוד שהסמארטפון הופך להיות כלי שימוש מרכזי ברשת. בכך הגדילה המועצה את מתן השירות שלה עבור קהל יעד רחב יותר.