המועצה > חדשות ועדכונים > חדשות המועצה

חדשות המועצה

תאריך: 03/12/2020

תחקיר: רכשו מוצרים דרך האינסטרגם, אבל לא קיבלו אותם
מתלונות שהגיעו לידי המועצה לצרכנות עולה תופעה חדשה מדאיגה: חנויות סחר באפליקציית האיסטגרם שדרכה ניתן לרכוש מוצרים שונים, אבל הצרכנים לא מקבלים את הסחורה. צפו בתחקיר ששודר בתוכנית חסכון קשת 12 בשיתוף המועצה לצרכנות

 

מתוך תכנית חסכון, קשת 12


הזמנות און -ליין כבר הפכו להיות דבר שבשגרה, אלא שלאחרונה החל טרנד חדש: "אתרי מכירות" ברשת החברתית - אינסטגרם. בתקופה האחרונה הגיעו תלונות רבות אל המועצה לצרכנות על אותם אתרי סחר כביכול, אבל מיד לאחר הרכישה והכנסת פרטי כרטיס האשראי ואישור ההזמנה - החברות נעלמות. מעבר לאי אספקת סחורה, ישנן תלונות נוספות על מוצרים מזוייפים. כשהצרכנים ניסו ליצור קשר עם המוכרים - לא זכו כלל למענה.

 

אחת הבעיות הקשות היא שלא ממש ניתן לדעת איזה עמוד הוא בטוח ואיזה לא. בשל כך, כדאי לקרוא חוות דעת על אותו אתר ולנסות להשיג טלפונית את בית העסק לפני שמזינים את פרטי האשראי.

 

עו"ד הדס יעקובסון-ארידור מהמועצה לצרכנות התייחסה לתלונות: "בעת רכישת מוצרים לא תמיד אנחנו יודעים מי עומד מאחורי אותו עמוד אינסטגרם ולעיתים קרובות אנחנו מגלים שאותו עמוד בכלל נעלם מהרשת.  במקרה שישנה איזושהי תקלה כמו למשל: איחור באספקה, מוצר פגום - אין בכלל למי לפנות. המחוקק עדיין לא נדרש לעניין. מדובר בתופעה חדשה יחסית. המועצה לצרכנות תבחן כיצד ניתן להסדיר תופעה זו"

 

למידע אודות ביטול עסקת מכר מרחוק   לחצו כאן >>

 

למידע אודות איחורים באספקה או אי אספקת סחורה  לחצו כאן >>