המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2021

ארכיון כתבות 2021

תאריך: 03/02/2021

קבלן השיפוצים נעלם עם הכסף ומתעלם מפסיקת בית משפט. מה עושים?
עו"ד יעל כהן-שאוואט מהמועצה לצרכנות: "הצד שזכה בפסק הדין יכול להיכנס לאתר של לשכת ההוצאה לפועל ולמלא טפסים כדי לבקש לקיים את פסק הדין ובעצם לחייב את הצד השני לשלם את החוב"

 

מתוך הכל כלול, רשת 13

 

מתלונה שהגיעה לידי מערכת 'הכל כלול' ברשת 13, צרכנית פנתה אל קבלן שיפוצים על מנת שייבנה יחידת דיור נפרדת בחצר הבית שלה עבור בתה שהשתחררה מהצבא. בתמורה לכך שילמה הצרכנית לקבלן עשרות אלפי שקלים וחתמה עימו על חוזה. מאז, הקבלן פשוט מתעלם ולא ביצע כלל את העבודה. גם מטבח ששולם בנפרד והגיע אליו - נותר אצלו ולא סופק. הצרכנית פנתה אל בית המשפט שם פסק השופט בצורה חד משמעית לטובתה וחייב את הנתבע לשלם לה, אולם לטענתה קבלן השיפוצים מתעלם גם מפסיקת בית המשפט.

 

עו"ד יעל כהן-שאוואט מהמועצה לצרכנות התייחסה לסוגיה בשידור: "במקרה הזה, הצד שזכה בפסק הדין יכול להיכנס לאתר של לשכת ההוצאה לפועל ולמלא טפסים כדי לבקש לקיים את פסק הדין ובעצם לחייב את הצד השני לשלם את החוב. ישנם מדריכים כיצד לעשות זאת. זה הליך יחסית פשוט. חשוב מאוד לקבל פסק דין עם חותמת של בית המשפט אחרת לא ניתן יהיה לפתוח תיק".

 

עוד מספרת עו"ד כהן-שאוואט: "קיבלנו במועצה לצרכנות הרבה מאוד תלונות בתקופת הקורונה, שהרבה מאוד צרכנים עושים עסקאות, בעיקר באינטרנט, ולא מקבלים את המוצרים על אף ששילמו את כל הכסף והם לא יודעים את מי בכלל לתבוע. כדאי מאוד דווקא בתקופה הזו לרכוש אך ורק מאתרים מוכרים".

 

לטיפים בנושא התנהלות נכונה מול ספקים לחצו כאן >>