המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2008

ארכיון כתבות 2008

תאריך: 02/04/2008

קליניקה  משפטית לצרכנות בשיתוף המועצה הישראלית לצרכנות תפתח במכללה למינהל בשנת הלימודים הקרובה
 
בית הספר למשפטים במסלול האקדמי המכללה למינהל יפתח לקראת שנת הלימודים הקרובה  קליניקה ייחודית העוסקת בזכויות הצרכן. הקליניקה תפעל בשיתוף עם המועצה  הישראלית לצרכנות במטרה להטמיע בקרב משתתפיה, עורכי דין לעתיד, מחויבות לזכויות הצרכן ונכונות לקדם זכויות אלו ולתרום לפיתוחן ולהעמקתן.

הקליניקה מיועדת לסטודנטים מצטיינים למשפטים הנמצאים בשנה ג' של לימודיהם. מיון הסטודנטים יעשה על סמך הישגיהם ולאחר ראיון אישי שיבחן את מחויבותם לנושא.
הפיקוח האקדמי על הקליניקה ייעשה על ידי ד"ר שמואל בכר, מרצה בבי"ס למשפטים במסלול האקדמי במכללה למינהל, המתמחה בדיני צרכנות. המנחה הקליני יהיה עו"ד יוסי ברג, מומחה למשפט אזרחי ולזכויות הצרכן; והייעוץ  המשפטי לקליניקה יינתן על ידי עו"ד זאב ש. פרידמן, היועץ המשפטי של המועצה הישראלית לצרכנות.
בנוסף לחומר המשפטי שיילמד בקליניקה, יחשפו הסטודנטים לעבודת המועצה הישראלית לצרכנות, ייטלו חלק פעיל בהכנת התיקים, בהכנת חוות דעת ובמידת הצורך גם בליווי תיקים צרכניים בבתי משפט.  לצד אלו תעסוק הקליניקה בניתוח סוגיות ברמה אקדמית תוך קישור בין הניתוח האקדמי והטיפול הפרקטי. יהיה בה עיסוק נרחב בכלים הציבוריים העומדים לרשות הצרכן, ניהול מאבקים ציבוריים וקשר עם התקשורת.
 
ייחודה של הקליניקה הוא בחיבור בין הפן האקדמי של דיני הצרכנות לבין הפעילות היישומית היומיומית המבוצעת במועצה לצרכנות.
עו"ד אהוד פלג, מנכ"ל המועצה לצרכנות, אומר כי ההשתתפות בקליניקה תקנה לסטודנטים  הזדמנות לצבור ניסיון יישומי ומעשי לצד מעורבות חברתית וסיוע לצרכנים. לדבריו, מומלץ גם לסטודנטים המתכוננים בעתיד לעמוד דווקא בצד השני של המתרס להשתתף בקליניקה ולזכות להזדמנות לראות את הדברים מנקודת מבטו של הצרכן.