המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2017

ארכיון כתבות 2017

תאריך: 02/02/2017

בעקבות פניית המועצה לצרכנות: 'מטרנה' הוסיפה את הכיתוב "תרכובות מזון לתינוקות" (תמ"ל) למניעת הטעיה
צרכנית פנתה אל המועצה לצרכנות נגד חברת 'מטרנה' בה נכתב כי באתר החברה מופיעים תרכובות מזון תינוקות כ"תחליפי חלב" ללא הבהרה שמדובר בתרכובת מזון לתינוקות (תמ"ל) כפי שמחייב. לאחר פניית המועצה לצרכנות – הכיתוב שונה

 

ירקות

 

ר', תושבת הרצליה, פנתה בחודש נובמבר 2016 אל המועצה לצרכנות בזו הלשון: "בשיטוט באתר מטרנה, על מנת לחפש ערכים תזונתיים של תמ"ל שלהם, נוכחתי לגלות שתחת רובריקת "מוצרים" מופיעה תת כותרת "תחליפי חלב". לחלב אם אין תחליף, ולכן השם של המוצר הינו תמ"ל-תרכובת מזון לתינוק... אני פונה אליכם על מנת שלא תמשך הטעייה זו, במיוחד בנושא כזה משמעותי שמשפיע על בריאות ילדינו, ובכך משפיע על בריאות הציבור".


עם קבלת תלונתה של ר' פנתה עו"ד מיטל בשרי, מטפלת בתלונות מטעם המועצה לצרכנות, אל הנהלת חברת מטרנה על מנת לקבל את התייחסותם לטענות ולשינוי הכיתוב.


בעקבות פניית המועצה לצרכנות התקבלה תשובה מחברת מטרנה בזאת הלשון:


"כל מוצרי התמ"ל של מטרנה אינם מכילים את הכיתוב תחליף חלב על האריזות אלא את השם המקובל ואת השם התקני ובו המינוח תרכובת מזון לתינוקות. בסדרת הדייסות "מטרנה גם וגם" מופיעים על האריזה שני המינוחים: תחליף חלב ותמ"ל. כל אריזות המוצרים שלנו מתואמות מול משרד הבריאות. תרכובת מזון לתינוקות הוא המונח הרשמי בעוד המונח תחליפי חלב הוא המונח השגור בפי הצרכנים. בימים הקרובים נבחן שילוב הבהרה זו לרווחת הציבור בעמודי האתר".


ואכן, כפי שניתן לראות בצילומי המסך, התווסף הכיתוב תרכובת מזון לתינוקות (תמ"ל)

 

לפני

 

 

אחרי