המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2021

ארכיון כתבות 2021

תאריך: 25/01/2021

תלונות סטודנטים שרכשו רב-קו שנתי ולא יכולים לעשות בו כל שימוש
עקב סגירת האוניברסיטאות, סטודנטים רבים שרכשו רב-קו שנתי פנו לקבלת החזר כספי אך נענו בסירוב. המועצה לצרכנות מתכוונת לפנות בנידון למשרד התחבורה על מנת שיימצא פתרון כפי שקיים בעוד מדינות בעולם

 

מתוך 'גלי צה"ל'

 

תלונות רבות התקבלו לאחרונה מסטודנטים אשר רכשו רב-קו שנתי, אולם בשל הקורונה והסגר - לא עשו בו כל שימוש. כשפנו על מנת לקבל החזר כספי בגין שירות שלא ניתן - נענו בסירוב בטענה כי אמנם האוניברסיטאות סגורות, אך באפשרותם היה לעשות ברב-קו שימוש אחר כאוות נפשם. גם פניה למשרד התחבורה לא הועילה. בתוכנית 'יהיה בסדר' בגל"צ נגעו בנושא זה בהרחבה יתרה.

 

עו"ד הדס יעקובסון ארידור מהמועצה לצרכנות התראיינה בתוכנית והסבירה את עמדת המועצה בנידון: "אנחנו במועצה מוצאים את עצמינו הרבה פעמים מתנהלים מול עסקים פרטיים, כגון חדרי כושר, ומסבירים להם בצורה יפה כשכאתה לא מקבל שירות אי אפשר לגבות על כך כסף ואי אפשר להסתתר מאחורי כל מיני הסכמים כי בסופו של דבר כשאתה קונה משהו - אתה אמור לקבל משהו בתמורה".

 

"חלק מהזמן היינו בסגר מלא ואומרים לנו שאסור לנו לצאת מהבית לעניינים שאינם חיוניים וראוי שלא נסתובב ולא ניסע. זאת ועוד, התחבורה הציבורית צומצמה באופן משמעותי. מצד שני משדר התחבורה אומר: 'יכולתם להשתמש ולנסוע לאן שאתם רוצים'. אז זהו, שלא יכולנו להשתמש. זה בעיקר לא מתכתב עם המדיניות של המממשלה  שהמטרה שלה היא לצמצם את התנועה ולכן לא ברורה לי הטענה שלהם: 'סעו ברחבי הארץ למטרות אחרות'. אני כסטודנט קונה את הרב קו כדי להגיע לקמפוס. אם אין קמפוס אין לי מה לעשות איתו, על אחת כמה וכמה שהרב קו הוא אזורי ולא ארצי".

 

"בהיבט הצרכני, כמו שאנחנו מבקשים מכל עוסק להחזיר כסף על שירות שלא ניתן לצרכנים ושלא ניתן להשתמש בו, גם אם זה בגלל סיכול או כח עליון או כל סיבה אחרת, מן הראוי שמשרד התחבורה יוביל את העניין הזה וייזמו את החזרת הכספים לצרכנים. אנו במועצה לצרכנות מתכוונים להעביר פניה למשרד התחבורה, להסביר את העמדה שלנו  ולהציג מקומות אחרים בעולם שכן מצאו לזה פתרון כמעט באופן מיידי".