המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2020

ארכיון כתבות 2020

תאריך: 16/12/2020

בדיקת המועצה לצרכנות: האם מבצע "טיסה בדולר" של חברת ארקיע אכן משתלם?
באתר ארקיע פורסם מבצע על טיסה ב1$ ברכישת לינה במלון בדובאי. המועצה לצרכנות בדקה אם אכן יש כאן חיסכון משמעותי בעלות הטיסה או אם מחיר החבילה מגלם בתוכו את מחיר כטיסה והמיסים הנלווים?

 

צילום מסך מתוך אתר ארקיע

 

לאחרונה מפרסמת ארקיע את המבצע כפי שמופיע בתמונה:  טיסה ב1$ ברכישת לינה במלון בדובאי.

 

בדיקת המועצה לצרכנות העלתה כי בפועל, המחיר מגלם בתוכו הן את מחיר המלון, והן את מחיר הטיסה, וכי ניתן להשיג את אותו השירות במחיר דומה או אף במחיר זול יותר ברכישת הטיסה והמלון בנפרד.  יש לציין שהמחיר המוצג על ידי ארקיע לא כולל תשלומי חובה של מיסים מקומיים כגון דמי עירייה, מס תיירות ועמלת שירות מקומית ובטבלה הוספנו את העלות הממוצעת של שירותים אלו בהסתמך על המחירים המוצגים ב-3 אתרים אחרים שבטבלה.

 

בדיקת מחירי מלונות באתרי מלונות לעומת המחיר בארקיע

 

 

עו"ד יעל כהן-שאוואט, ס' היועץ המשפטי במועצה לצרכנות, מסרה: "לאור הממצאים, הצרכן עלול לטעות לחשוב שהמחיר המוצג מגלם מבצע או הנחה משמעותית שהרי עלות כרטיס טיסה לאדם עולה הרבה מעל ל-1$, ולהימנע מהשוואת מחירים באתרים אחרים או ברכישת השירותים בנפרד. שיטת שיווק זו, המתיימרת להעניק הטבה או מתנה במחיר 1$ עלולה להטעות צרכנים ולהביא אותם לבצע את הרכישה מבלי לבדוק אם העסקה אכן כדאית".

 

"יש לציין שהחוק הישראלי לא אוסר על מכירת מוצרים או שירותים במחיר הפסד, בניגוד למדינות אחרות (באירופה למשל) שם הצגת מחיר עלות או המחיר אפסי היא אסורה בשל הפגיעה בתחרות".

 

"אני לא מאמינה שטיסה עולה דולר אחד בלבד, במיוחד שחברת תעופה הפסידה כל כך הרבה כסף בתקופת הקורונה. ידענו שמשהו מסתתר מאחורי הפרסום הבומבסטי הזה. בחו"ל למשל יש מדינות שבהן אוסרים על נקיבת מחיר הפסד או על מתנות אפילו כי יש פה פגיעה בתחרות וזה גם עובד על הפסיכולוגיה של הצרכן שרואה מתנה או מחיר נמוך מאוד ומיד מתפתה. דווקא מבצע כזה צריך לעורר את החשש שלנו שפה משהו לא בסדר. בעצם מחיר הטיסה מגולם במחיר החבילה. לא יכול להיות מצב שאני לא משלמת על הטיסה. ההצעה שלי לצרכנים: אם מצאתם חבילת נופש זולה תבדקו את המרכיבים אחד אחד ואולי הייתם יכולים להרכיב לעצמכם חבילה יותר זולה. אל תאמינו לכל מה שמפרסמים ולא תלכו עיוורים אחר המבצעים והמתנות"

 

לקריאה נוספת מתוך אתר YNET לחצו כאן >>

 

למידע נוסף אודות הטעיה בפרסום לחצו כאן >>

 

לכתבה בנושא מתוך חדשות 13