המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2021

ארכיון כתבות 2021

תאריך: 15/08/2021

לקראת החזרה ללימודים: כיצד ניתן להוזיל את סל הקניות?
אם אתם מוכנים להתפשר על חלופה זולה של טושים, עפרונות או מספריים תוכלו לחסוך עשרות רבות של שקלים. הבדיקה נערכה בין אתרי סחר שונים

  


עדיין לא ברור אם שנת הלימודים תיפתח כסדרה ב-1 בספטמבר ואיך תיראה השנה עם העלייה בתחלואה, אבל על התלמידים להיות מוכנים בכל מקרה והורים רבים מנצלים תקופה זו על מנת לרכוש את סל הציוד.  את השיעור החשוב ביותר - חינוך פיננסי אנחנו מתחילים כבר עכשיו- בכל חנות או רשת אליה אנחנו הולכים ניתן למצוא מוצרים זולים ומוצרים יקרים, ממותגים ורגילים כך שניתן לחסוך עשרות אחוזים בעלות הציוד.


 
להמחשת הדברים, לפניכם בדיקה מקיפה שכוללת: תיק בית ספר אורטופדי, תיק טרולי, מחברות מסוגים שונים, קלסרים, עטיפות, קלמר, עפרונות, מחדד, מספריים, צבעי פסטל, דבק סטיק, סרגל, שמרדפים,טושים, מדגישים, מדבקות, גליל עטיפה ועוד. את הבדיקה ערכנו באתרי סחר ולא בחנויות: משרדיה, עזריאלי - קום, אופיס דיפו, קרביץ, גרפוס, שארפן, דברים בגו ופלפוט..
 

חשוב לציין: נבחר המוצר הזול ביותר בכל קטגוריה בכל אתר, כך שלא ניתן להשוות בין מחירי המוצרים עצמם ולא ניתן להשוות בין האתרים. כאמור, לא בוצעה בדיקה בחנויות וייתכנו פערי מחירים בין האתר לבין החנויות. הבדיקה מראה כי ניתן לחסוך עשרות אחוזים בעלות הציוד לבית ספר, והמסקנה היא שבכל רשת ניתן למצוא מוצרים דומים בפערי מחירים ניכרים.
 
 

להלן טבלת מחירי הציוד לבית הספר המחירים נכונים ל-3.8.2021 ול-12.8.2021 כולל מבצעים ככל שהיו בתאריכים אלה . בחלק מן המוצרים נעשתה המרה ליחידת מידה בהעדר מוצר זהה.

 

(לחצו להגדלה)

 

המלצות המועצה לצרכנות לרכישת ציוד לבית הספר:


•  פיתויים לילדים: לא חייבים להביא את הילד למעמד הקנייה החגיגית – החנויות שותלות פיתויים יקרים הנועדים בדיוק לילדים

 

•  השוואת מחירים- כמו בכל קניה- ערכו השוואת מחירים בין הרשתות הקרובות אליכם ובדקו גם באתרי סחר.


 
•  ילקוטים – זה המוצר היקר בתקציב כשהפערים נובעים בעיקר מאיכות המוצר ו/או המותג .


 
•  פצלו את הקנייה –  למשל בדקו היכן כדאי לרכוש ילקוט וקלמר – אולי בנפרד משאר הקניה, שתי המוצרים אלו יקרים יחסית ואם תחסכו בהם תוכלו להוזיל באופן משמעותי את עלות הציוד.

 

•  השאירו את המלאי בחנות – למרות המבצעים, אין צורך לקנות ציוד בכמויות גדולות מראש, לכל השנה. בהחלט ניתן להסתפק בכמות שתשמש אותנו לתחילת השנה ובהמשך להשלים ציוד על פי צורך.


הערות לבדיקה:

מחירים נכונים ל3.8.2021+ 12.8.2021 כולל מבצעים ככל שהיו בתאריכים אלה
גם מוצרים שלגביהם נרשם זמנית אזל המלאי נלקחו בחשבון
לא מדובר בהכרח באותם מוצרים בדיוק
פירוט המוצרים המוצגים
בהערות נוספות בתוך התאים
טל"ח