המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2016

ארכיון כתבות 2016

תאריך: 01/02/2016

הודעת הבהרה לצרכנים אשר קיבלו מכתב מהמועצה לצרכנות בנוגע לאיקיוטק
לכל הצרכנים אשר קיבלו מהמועצה לצרכנות מכתב בנוגע לאיקיוטק - אנא היכנסו לקרוא את ההבהרה למכתב שנשלח ודרכי הפעולה המומלצות

 

 

בתאריך ה-31.1.2016 נשלח מייל מטעמנו לצרכנים שהגישו דרכינו תלונה כנגד חברת איקיוטק שכותרתו: "בעניין דרישת תשלום מחברת איקיוטק".

 

לצערנו הרב, המייל הגיע אל כלל הצרכנים שהגישו תלונה בנושא, אולם היה אמור להיות ממוען רק עבור אלו שחתמו בכתב ידם על הסכם נייר.

 

במידה ולא חתמתם בכתב ידכם על הסכם כלשהו – אנא התייחסו אל החלק האינפורמטיבי בלבד.

 

במידה וכן חתמתם מתישהו על מסמך כלשהו – אנא קיראו את המכתב בעיון.

 

אנו מתנצלים על התקלה

 

המועצה הישראלית לצרכנות


 

להלן לשון המכתב שנשלח לצרכנים

 


 

31 בינואר 2016

שלום רב,

הנדון: בעניין דרישת תשלום מחברת איקיוטק

בדיקת חוזרת של פנייתך אל המועצה העלתה כי חברת איקיוטק (או חברות הנמנות על קבוצת החברות איקיוטק דיגיטל ויז'יון בע"מ \ אייקיוטק בע"מ \ ספינגו בע"מ \ כ.ל.י תקשורת בע"מ \ גרין מרקט דיזיין בע"מ \ במרום בע"מ \ ועוד המכונות כאן "איקיוטק") דרשה ממך תשלום על בסיס חתימתך על הסכם.
כזכור, המועצה הגישה נגד חברות אלה תביעה ובקשה להכיר בה כייצוגית בשמם של אלה שנדרשו לשלם לאיקיוטק מבלי שהם חתמו לחברה על מסמך בכתב.
משכך, המקרה שלך אינו מיוצג באותה התובענה.
לא זו אף זו, העובדה שחתמת על הסכם בכתב עלול לאפשר לאיקיוטק, טכנית, לפתוח בהליכי הוצל"פ , מבלי לגרוע מכל טענות ההגנה שיש או עשויות להיות לך. בהתאם, הננו ליידעך כי במקרה ותקבל או קיבלת מכתב "דרישה לפני הליך הוצל"פ" עליך לפנות לעו"ד שכתב אליך במכתב רשום, לדרוש ממנו את המסמכים המבססים את דרישתו, תוך שימת דגש על הסכום הנתבע ביחס להתחייבות בהסכם על איקיוטק.
שים לב, כי התעלמות מפניה זו סוללת את הדרך בפני החברה לפנות בהליך להוצאה לפועל.

ככל שכבר נפתח תיק בלשכת הוצאה לפועל, ייתכן כי עליך להגיש בקשת רשות להתגונן ובקשה לדחיית המועד להגשת בקשת רשות להתגונן ובכל מקרה מומלץ לך להיוועץ בעו"ד וניתן לפנות לעמותת צדק נג"ה בכתובת האינטרנט http://www.nogat.org.il/. עמותה, על פי פרסומיה פועלת להגנתם של נפגעי איקיוטק ומעניקה לחבריה סיוע משפטי חינם בהתמודדות עם איקיוטק.

יושם אל לב כי אין באמור להוות המלצת המועצה או משום חוו"ד על פעילות העמותה והצלחותיה.

ניתן להמשיך ולהתעדכן בפרטים נוספים בעניין איקיוטק באתר האינטרנט של המועצה לצרכנות.

בכבוד רב


המועצה הישראלית לצרכנות

 

לעדכונים שוטפים בפרשת איקיוטק ודרכי פעולה לחצו כאן >>