המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2014

ארכיון כתבות 2014

תאריך: 11/08/2014

אלמונית בת 9 ניצחה את איקיוטק בבית המשפט
בית משפט לתביעות קטנות בעפולה קיבל את תביעתה של בת 9 כנגד החברה והורה לאיקיוטק לשלם לה 1,300 ש"ח. "הנתבעת לא הציגה ולו בדל של ראיה שיש בה להוכיח כי השלב של הזיהוי הכפול התקיים", נכתב בפסק הדין

 

 

עוד מקרה של מכתב התראה של איקיוטק הגיעה לפתחו של בית המשפט לתביעות קטנות ושוב התיק נגמר לטובת התובע ונגד איקיוטק, אלא שהפעם מדובר במקרה יוצא דופן שכן התובעת היא לא אחרת מאשר ילדה בת 9 שמכונה בתיק - אלמונית.

 

בדצמבר 2013 נשלחה לתובעת שהנה קטינה "דרישה לתשלום חוב והתראה לפני נקיטת הליכים"  המכתב נשלח מעו"ד מרדכי ניסים בשם חברת איקיוטק. בהתראה נטען כי התובעת חבה לאיקיוטק סך של 1,070 ש"ח, סכום אותו היא נדרשה לשלם את החוב תוך 14 ימים. לצד שמה צויין מספר תעודת זהות שאינו של הקטינה ומספר טלפון נייד שמעולם לא היה ברשות המשפחה.

 

אביה של הנערה טען כי מעולם לא הייתה התקשרות בין בתו לאיקיוטק.  לטענתו, הוא פנה טלפונית מספר פעמים למשרד ב"כ הנתבעת כהן-ניסן והובטח לו שיחזרו אליו. הוא גם שלח 5 פקסים ולא קיבל כל תגובה.

 

כב' הרשמת רביע ג'באלי קבעה בפסק הדין: "הנתבעת לא הוכיחה שהתובעת קיבלה מסרון עם קוד משתמש וכי הזינה את קוד המשתמש במחשב. ובכך למעשה לא הוכיחה שהתקיימו התנאים לחיוב.... הנתבעת לא הציגה ולו בדל של ראיה שיש בה להוכיח כי השלב של הזיהוי הכפול התקיים במקרה דנן... דעתי היא שההתראה שנשלחה לתובעת נשלחה שלא כדין".

 

הרשמת קיבלה את התביעה והורתה לנתבעת, חברת איקיוטק, לשלם לתובעים סך של 1,000 ש"ח בתוספת 300 ש"ח הוצאות משפט, וכן הורתה על מחיקת התביעה שכנגד.

 

לצפיה בפסק הדין לחצו כאן