המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2015

ארכיון כתבות 2015

תאריך: 17/06/2015

קיץ על החוף: כמה יעלה לכם לבלות הקיץ בחופי הים
סיירי המועצה לצרכנות לקחו קרם שיזוף וכובע ויצאו לבדוק את מחירי חופי הרחצה ברחבי הארץ. באיזה חוף תשלמו הכי הרבה על חניה? מה הפערים בין מחירי הכסאות בחופים השונים ואיפה מצאנו את הטילון הזול ביותר?


 

הקיץ בפתח, עונת הרחצה כבר נפתחה, וכמו בשנה שעברה, אנשי סמ"ל – סיירת המועצה לצרכנות, הבודקת ומשווה מחירים של סלי מוצרים בין רשתות השיווק בכל רחבי הארץ, קיבלה הפעם משימה מיוחדת במינה: לחרוש את חופי הארץ, מצפון ועד ודרום, ולערוך גם שם השוואת מחירים ושירותים הניתנים בחופי הים.

 

אז מה בדקנו בעצם? אנשי הסיירת שנשלחו לחופים התבקשו לבדוק תחילה את סביבת החוף: האם ניתן להגיע לחוף בתחבורה ציבורית או ברכב בלבד, מה מרחק בין החניה לחוף, גודל החניה, קרבת המסעדות לחוף, רוחב רצועות החוף והאם ישנה גישה לנכים. לאחר שהחנינו את הרכב, ניגשנו לבדוק כמה כסף ניאלץ להוציא בעת שהותנו בחוף: מחירי הכניסה לחוף הים (במידה והוא בתשלום) וכן את מחירי המוצרים הבסיסיים שבמזנונים ובמסעדות הממוקמים בחוף הים: קרטיב קרח, טילון ובקבוק מים חצי ליטר.

 

החופים שנבדקו: חוף זיקים, חוף הקשתות אשדוד, חוף בר כוכבא אשקלון, חוף פלמחים, חוף פולג נתניה, חוף האקוודוקט, חוף דור, חוף דדו זמיר חיפה, חוף אכזיב, חוף הצוק הצפוני, חוף מציצים, חוף שדות ים.

 

מעבר לממצאים המופיעים בטבלה נוכל עוד לספר לכם כי סיירי המועצה לצרכנות מצאו את חוף זיקים כחוף נקי. השירותים היו מלוכלכים מאוד ולא במצב לשימוש. בחוף הקשתות אשדוד - החוף עצמו נקי אך אין קיוסק על החוף עצמו אלא רק בטיילת בין המסעדות השונות. בחוף בר כוכבא אשקלון - מעבר לכביש של מגרש החניה יש מינימרקט וניתן לקנות שם מוצרים רבים.

 

בחוף פלמחים יש שמשיות לקניה אבל לא להשכרה. יש הנחות לאוכלוסיות שונות כמו תושבי נס ציונה, אזרחים ותיקים, מילואימנקים ועוד. בחוף פולג נתניה היה חוף נקי ומסודר ביותר. כולל שמירת חפצים.  15 דקות ראשונות חינם, כך שניתן להיכנס, לפרוק ילדים וציוד ולהחנות בחוץ.

 

בחוף האקוודוקט יש תחנת אוטובוס ליד החוף. בחוף דור הקיוסק היה סגור בעת הביקור. ייתכן שהקיוסק פתוח רק בסוף שבוע.  בחוף אכזיב -מתחת לגיל 13 כניסה חינם. חוף הצוק הצפוני - חוף נקי ומסודר ביותר. כולל שמירת חפצים. בחוף מציצים אין קיוסק, יש רק מסעדה אחת. יש קיוסקים רבים ברחוב הסמוך או באזור נמל תל אביב.