המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2014

ארכיון כתבות 2014

תאריך: 11/03/2014

סקר אוזני המן של המועצה לצרכנות: פער של 110% בין אוזן ההמן הזולה ליקרה ביותר
סיירת המועצה לצרכנות גילתה פערים של עשרות אחוזים במחיריהם של אוזני המן בין סניפים של אותה הרשת בערים שונות בישראל. בהשוואה לשנה שעברה - מגה ושופרסל העלו את מחיריהן בלמעלה מ-30%

 

 

סיירת המועצה לצרכנות – סמ"ל- גילתה פערים של עשרות אחוזים במחיריהם של אוזני המן בין סניפים של אותה הרשת בערים שונות בישראל. סיירי המועצה יצאו לקראת חג הפורים (בימים שני ושלישי השבוע) כדי לבדוק את מחיריהם של אוזני המן ברשתות השיווק. אוזני ההמן שנדגמו ע"י סיירי המועצה לצרכנות היו אוזני המן מהמאפיה במילוי שוקולד. תועדו מחיריהם של אזני המן בכ-90 סניפים של רשתות השיווק בכל רחבי הארץ.

מבין הסניפים שנבדקו , המחיר הזול ביותר היה 2 ₪ ל-100 גרם אזני המן ומצאנו אותו בכל סניפי יינות ביתן שנבדקו ( אשדוד, עפולה, אשקלון, מודיעין, כרמיאל ובית שמש) ובסניף רמי לוי בקרית חיים .


המחיר היקר ביותר בין הסניפים שנבדקו היה 4.2 ₪ ל-100 גרם אזני המן ומצאנו אותו בשופרסל שלי אגרון ירושלים ,מגה בעיר פרסי נובל ראשל"צ ,שופרסל שלי זיו חיפה, מגה בעיר הוד השרון , מגה בעיר לב נתניה ומגה בעיר בת ים.

בהשוואה בין המחיר הממוצע ל-100 גרם בבדיקה הנוכחית, למחיר הממוצע באותן רשתות בשנה שעברה- אנו רואים כי רשתות מגה ושופרסל העלו את מחיר אוזני ההמן בלמעלה מ-30%.

 

פערי מחירים בתוך תתי הרשת לפי בדיקת מחיר ל -100 גרם אזני המן :

 

 

מחירי אוזני המן בממוצע רישתי (בשקלים ל-100 גרם) השנה ובשנה שעברה: