המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2015

ארכיון כתבות 2015

תאריך: 26/04/2015

יום העצמאות כמבחן: כמה מזון רכשתם ולא השתמשתם?
בדוח שפורסם לאחרונה על ידי ה-OECD התברר כי ישראל ממוקמת במקום הראשון בזריקת אוכל לפח. המועצה לצרכנות קוראת לרכוש מזון בתבונה ובכך גם לשמור על הסביבה

 


 

בדוח שפורסם לאחרונה על ידי ה-OECD התברר כי ישראל ממוקמת במקום הראשון בזריקת אוכל לפח. המועצה לצרכנות קוראת לרכוש מזון בתבונה ובכך גם לשמור על הסביבה

 

המנגלים המסורתיים ביום העצמאות מציגים תמונה עגומה למדי לגבי רכישות מזון בצורה לא פרופורציונלית לעומת מה שאנחנו צורכים באמת. עשרות קילו של בשר, סלטים ושאר מוצרים שלא ניתן לשמור או להחזיר למקפיא נזרקים לפח עקב אי שימוש.

 

דוח שפרסם לאחרונה ארגום ה-OECD מציג תמונה עגומה ומצביע על כל שישראל נמצאת במקום האחרון (או ראשון מהסוף) בנוגע לנוגע להשלכת מזון. על פי ה-OECD, הישראלים משליכים לפח לא פחות מ-14% מהמזון שהם קונים. בצרפת, לצורך ההשוואה, בצרפת – המובילה בתחום ניצול המזון, משליכים האזרחים 6% בלבד, מה שממקם אותה במקום הראשון.

 

מהיבט אחר, בדה מרקר פורסם לפני כשבועיים כי דו"ח בינלאומי קובע כי טיפול לא נכון במוצרי מזון משלב הגידול והאיסוף ועד למקרר הביתי, גורמים לאובדן של כ-30% מהמזון. על פי דה-מרקר, בישראל מתבזבז מזון טרי בסך כ–6 מיליארד שקל בשנה מתוך התפוקה החקלאית, שערכה הגיע לכ–20 מיליארד שקל ב-2014.

 

המועצה לצרכנות יוצאת בימים אלה בקמפיין ברשתות החברתיות לצריכה נבונה ואחראית ובכך להשיג שתי מטרות נעלות: גם חסכון כספי שיוריד אצל כל אחד מאיתנו את יוקר המחיה וגם שמירה על איכות הסביבה. הקמפיין ילווה בקליפ בשפה האנגלית שיקרא לצרכנים לרכוש מזון ומוצרים באופן מושכל ואחראי.

 

צפו בסרטון