המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2014

ארכיון כתבות 2014

תאריך: 08/05/2014

סקר המועצה לצרכנות בחנויות הנוחות: איפה הכי זול לקנות ביוקר?
סיירי המועצה לצרכנות ערכו בדיקה מדגמית ב-17 חנויות נוחות של ארבע חברות התדלוק הגדולות. המחיר הממוצע של מוצר בחנויות הנוחות גבוה בעד 85% ממחיר מוזר זהה ברשתות המזון. אלונית היא הרשת הזולה ביותר

 

 

לפעמים זה בלתי נמנע, לפעמים זה נובע מהמתנה ממושכת ולפעמים זה אכן בשל שמם: חנויות הנוחות. כמעט בכל תחנת דלק הם נמצאים ומוכרים לנו שלל מוצרי מזון אותם ניתן למצוא בכל רשתות המזון והמינימרקטים, אבל בכל זאת נעדיף לקנות אותם בחנויות הנוחות שהן "על הדרך".

 

יותר מ-850 חנויות נוחות פזורות ברחבי הארץ בתחנות הדלק שפועלות 24 שעות ביממה. סיירי המועצה לצרכנות נשלחו לבצע בדיקה ב-17 חנויות נוחות: 4 חנויות של אלונית הצמודות לתחנות הדלק של דור אלון, 5 של yellow הצמודות לתחנות הדלק של פז, 4 של מנטה הצמודות לתחנות הדלק של דלק ו-4 של so good הצמודות לתחנות הדלק של סונול. הבדיקות נערכו בשבוע הראשון של חודש אפריל.

 

סיירי המועצה לצרכנות בדקו 11 פריטים שונים שיש אותם בכל חנויות הנוחות: מים מינרליים שישיה, מי-עדן/נביעות, קוקה-קולה 1.5 ל', קפה הפוך גדול, קומבו - שתיה+כריך+/חטיף, קפה ומאפה, במבה 100 גרם – אסם, תפוצ'יפס 50 גרם – שטראוס עלית, פסק זמן, טבלת שוקולד פרה של עלית, קרטיב קרח ומנגל חד פעמי ממתכת.

 

על פי הממצאים, ברשת אלונית נמצאו המחירים הנמוכים ביותר בממוצע. רשת מנטה היתה הרשת היקרה ביותר. בתווך נמצאות yellow ו-so good עם מחירים כמעט זהים.

 

מנכ"ל המועצה לצרכנות הגיב לממצאים: "היערכות מוקדמת, בפרט כשמדובר במשפחות עם כמה ילדים, יכולה לחסוך עשרות רבות של שקלים ולהקל על התקציב המשפחתי. היעד השני הוא מתן אינדיקציה לפערי המחירים בין רשתות חנויות הנוחות. אינדיקציה כזו מתאפשרת לאור העובדה שבכל הנוגע לחנויות הנוחות, הרשתות מנהיגות, על פי רוב, מדיניות מחירים אחידה דווקא".

 

 

 

השוואה בין מחירי הממוצע בחנויות הנוחות לבין המחיר הממוצע בכלל הסופרמרקטים שבדקנו השבוע