המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2013

ארכיון כתבות 2013

תאריך: 16/09/2013

המועצה לצרכנות לבזק: ציינו את מחיר שירות הכוכבית של שירותי 144
מסקר שערכה המועצה הישראלית לצרכנות באמצעות מכון המחקר גיאוקרטוגרפיה עולה כי 96% מהעושים שימוש בכוכבית לא יודעים את המחיר שעלותו 61.05 אגורות. מנכ"ל המועצה לצרכנות: "לציבור יש זכות צרכנית בסיסית לקבל את מלוא המידע הדרוש לו לשם קבלת ההחלטות על רכישת מוצר או שירות"

 

 

 

המועצה הישראלית לצרכנות פונה לבזק בקריאה ליידע את הצרכנים בזמן אמיתי לגבי מחיר השירות של כוכבית 144.


מסקר שערכה המועצה הישראלית לצרכנות באמצעות מכון המחקר גיאוקרטוגרפיה בחודש ספטמבר 2013, בקרב מדגם מייצג של 500 איש: עלה כי 46% מהצרכנים המשתמשים בשירות 144 לאיתור מספר טלפון, משתמשים גם בשירות הכוכבית- המקשר ישירות למספר הטלפון המבוקש. מדובר בסכום של 61.05 אגורות, הנוספות ל 1.74 ש"ח שנגבים עבור שימוש בשירות 144 סה"כ 2.35 ₪ לשימוש במודיעין 144 יחד עם שימוש בכוכבית.


עוד עלה מהסקר כי 96% מהעושים שימוש בכוכבית לא יודעים את המחיר, ו- 47% מהצרכנים שעשו שימוש בשירות שיחת המשך, היו מוותרים על שירות זה אם היו יודעים מה עלותו.

המצב כיום הוא כשמתקשרים לשירות ומבקשים את מספר הטלפון, נאמר לצרכן כי ניתן להתקשר ישירות אל המספר המבוקש בהקשת כוכבית, ולאחר הקראת המספר המבוקש נאמר כי השירות כרוך בתשלום, אולם אין ציון של המחיר.

עו"ד אהוד פלג, מנכ"ל המועצה הישראלית לצרכנות, אומר כי לציבור יש זכות צרכנית בסיסית לקבל את מלוא המידע הדרוש לו לשם קבלת ההחלטות על רכישת מוצר או שירות.


ממצאי הסקר מצביעים על כך כי חצי מהמשתמשים בשירות היו משנים החלטתם לו היה ניתן להם מלוא המידע ביחס למחירו, מוסיף מנכ"ל המועצה. לאור זאת מן הראוי שבזק תפרסם את מחיר השירות בעת הצעתו בתקליט הטלפוני, ולא רק כחלק מהמידע המופיע באתר האינטרנט שלה.


במועצה מזכירים כי בעבר לא נהגה בזק כלל להתריע בטלפון כי שירות הכוכבית ב-144 כרוך בתשלום, ובעקבות התערבות המועצה לצרכנות שהפעילה את מאמ"צ- המערך הארצי של המועצה- פנו צרכנים רבים במכתה למנכ"ל בזק והביאו בתוך ימים ספורים לתיקון המצב. לצערנו עצרה בזק במחצית הדרך, אומר עו"ד פלג, ואנו קוראים לה: "המתחיל במצווה- אומרים לו גמור! "