המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2013

ארכיון כתבות 2013

תאריך: 21/11/2013

ישראל התקבלה לארגון הצרכנים האירופאי - BEUC
האסיפה הכללית של ארגון הצרכנים האירופאי (BEUC), אישרה בישיבתה האחרונה את החלטת הועד המנהל של הארגון, לקבל את המועצה הישראלית לצרכנות לארגון, במעמד של שותפה

 BEUC המהווה את ארגון-הגג של ארגוני הצרכנים האירופאים, בחן את המועצה הישראלית לצרכנות במשך כשנה וחצי, והתרשם מפעילותה המגוונת והנמרצת למען זכויות הצרכנים בישראל.


תקנון ה-BEUC אינו מאפשר לארגון שאיננו ממדינה אירופאית, לקבל מעמד של חבר. למרות זאת, משהחליט הארגון כי המועצה הישראלית לצרכנות ראויה להימנות עם שורותיו, נמצאה גם הדרך החוקית לאפשר זאת, והמועצה כאמור התקבלה במעמד של שותפה.


במשרד החוץ ובמשרד הכלכלה הביעו הערכה רבה להישג החשוב, בתקופה לא פשוטה למעמדה של ישראל באירופה ובעולם.


מנכ"ל המועצה הישראלית לצרכנות, עו"ד אהוד פלג, אמר בדברים שנשא באסיפה הכללית של BEUC בבריסל, כי המועצה הישראלית לצרכנות תחלוק עם ארגוני הצרכנים האירופאים בניסיון ובמידע, ותתרום את חלקה במאמץ הבינלאומי לחיזוק מעמד הצרכנים, מתוך תחושה של שותפות במטרות ובאתגרים.


עו"ד פלג סיפר לחברי הארגון כי מדינת ישראל מאופיינת בערכים של חברה אזרחית הדומים לאלה החלים במדינות אירופה, והמציבים את ענייני הצרכנות בלב העניין הציבורי והתקשורתי. מנכ"ל המועצה לצרכנות ציין בדבריו כי זכויות הצרכן מזכירות לכולנו להתמקד בדבר החשוב מכל – רווחת היחיד בתוך תמונת החברה הכוללת. עו"ד פלג הוסיף ואמר כי "שיתוף פעולה בין ארגוני הצרכנים בעולם הוא אחד הביטויים היפים לערכים האוניברסליים המשותפים, ללא חומות של דת, גזע ומין, וללא מכשולים פוליטיים".

ד"ר מיקי הרן, יו"ר דירקטוריון המועצה הישראלית לצרכנות, רואה בחיוב את קבלת המועצה לצרכנות לארגון הצרכנים האירופאי גם מבחינת היכולת של המועצה לתרום לציבור הצרכנים בישראל: "קיבלנו עם הצטרפותנו הרשאה לשימוש במאגרי המידע של הארגון והמועצה תוכל להיעזר בכך לקידום נושאים צרכניים. אנו נוכל גם לסייע בגיבוש עמדות בנושאים העומדים בחזית הקידמה הצרכנית באירופה", אמרה ד"ר הרן.


דניאל מרון, מנהל החטיבה לארגונים בינלאומיים במשרד החוץ אומר כי: "משרד החוץ מקדם בברכה את השתלבותה של המועצה הישראלית לצרכנות במרחב האירופי ומביע בטחונו שהדבר יתרום להעמדת הסטנדרטים הישראלים במישור אחד עם הסטנדרטים האירופיים".


אוהד כהן, סמנכ"ל משרד הכלכלה לסחר חוץ, מדגיש כי האיחוד האירופי הוא שותף הסחר החשוב ביותר של ישראל, עם נתח של כ- 27% מכלל היצוא הישראלי (הגדול ביותר): "אנו רואים את השתתפותנו בתכניות שונות של האיחוד האירופי, ביניהן תכניות שיתוף הפעולה במו"פ, תכניות סיוע לעסקים קטנים ובינוניים ותכניות אחרות, כאסטרטגיות עבור התעשייה הישראלית ואנו לא חוסכים מאמצים על מנת להגבירן. הצטרפותנו לארגון הצרכנים האירופאי הינה אבן דרך מבורכת נוספת בהידוק היחסים בין אירופה לישראל".


אתר ארגון הצרכנים האירופאי - BEUC