המועצה > סוגיות צרכניות > כל הסוגיות הצרכניות

כל הסוגיות הצרכניות

גלישה מהסלולר בחו"ל - מה קובע החוק?

לאחרונה נכנס לתוקף תיקון לרישיונות חברות הסלולר בעניין שירותי הגלישה בחו"ל. היכנסו ללמוד מה קובעות ההנחיות החדשות

 

 

מי מאיתנו לא רוצה לגלוש באינטרנט דרך הסלולר, גם בעת שהייתו בחו"ל? אלא שלמועצה לצרכנות מגיעות תלונות רבות של צרכנים על כך שקיבלו בעקבות כך דרישות תשלום מופרזות. גם משרד התקשורת נכנס לתמונה ובחודש מרס 2014 נכנס לתוקף תיקון לרישיונות חברות הסלולר בעניין שירותי הגלישה בחו"ל.


על פי התקנה החדשה, חברות הסלולר חייבות לחסום את המנוי לשירותי גלישה בחו"ל מייד עם הגעתו לחו"ל, זאת כדי למנוע גלישה על רשת סלולר זרה מבלי שהמנוי מודע לכך, אלא אם המנוי רכש מספק הסלולר חבילת שירותי סלולר בחו"ל, או ביקש מיוזמתו לפתוח את הקו לשירותי גלישה באינטרנט הסלולר בחו"ל.


אם הלקוח לא רכש חבילת חו"ל ולא ביקש לפתוח את הקו לגלישה סלולארית בחו"ל חברת הסלולר תחסום את הקו לשירותי גלישה ותשלח מסרון על כך למנוי עם הגעתו לחו"ל.


במקרה שחברת הסלולר לא חסמה את הקו - היא לא תוכל לחייב את המנוי בגין שירותי גלישה על רשת הסלולר הזרה.


אם הלקוח ביקש לבטל את החסימה מבלי לרכוש חבילת שירותים, חברת הסלולר תאפשר למנוי לצרוך שירותי גלישה שלא במסגרת חבילה, רק לאחר שהלקוח אישר כי מחיר הגלישה ידוע לו.

 

לסיכום חשוב לזכור כי אם הלקוח לא ביקש לפתוח את הקו לגלישה בחו"ל, וחברת הסלולר לא חסמה את הקו לגלישה בחו"ל - החברה אינה רשאית לחייב את הלקוח בגין שירותי נדידה בחו"ל (גלישה על הרשת הזרה).


עם זאת, אם הלקוח ביקש לבטל את החסימה פתיחת הקו תיעשה רק לאחר שהלקוח אישר כי מחיר הגלישה בחו"ל ידוע לו.

 

לצפיה בתיקון לחוק לחצו כאן >>