המועצה > חדשות ועדכונים > חדשות המועצה > טיפים למתחתנים בעידן פוסט קורונה

טיפים למתחתנים בעידן פוסט קורונה

 

לקראת תחילת עונת החתונות והחזרה לשגרה - המועצה לצרכנות מפרסמת מגוון טיפים לאלו שעומדים להתחתן. מה חשוב לבדוק ולוודא וכיצד להתנהל מול הספקים השונים

 

צילום: ליאור וייץ

 

אחרי שנה שלמה, בה התקיימו חתונות ואירועים בחיק המשפחה בלבד עקב מגבלות הקורונה, השנה נוכל לחזור לחגוג כבשגרה. יחד עם זאת חשוב לזכור כי המצב עלול להשתנות ולכן, בטרם סגירת תאריך וחתימה על חוזה יש לקחת זאת בחשבון ולדאוג לסעיפים שיגנו עליכם במקרה של גל תחלואה נוסף. מעבר לכך, המועצה לצרכנות ריכזה עבורכם מספר טיפים שנכונים הן לימים פוסט קורונה והן לחתונות באופן כללי .

 

  אולמות אירועים מחוייבים לפעול תחת מגבלות התו הירוק וחשוב לוודא שהמחיר כולל גם  סדרנים שתפקידם לשמור על הנחיות הקורונה בהתאם בהנחיות הממשלה - הגבלת המשתתפים באירוע, דרישת תעודת התחסנות / בדיקת קורונה, שמירת הפרדה בין האזור המשמש לאכילה לאזורים אחרים, שמירה על חיטוי והגיינה וכו'.

 

 חשוב לדעת שתקנות הגנת הצרכן (ביטול עסקה) לא חלות על הזמנת אירוע ואין לכם זכות להתחרט בתוך 14 יום. הוראות ההסכם הן הקובעות, ולכן חשוב מאוד לבחון את ההסכם באופן מדוקדק לפני החתימה ולהקפיד שכל מה שהובטח לכם בע"פ מופיע גם בהסכם בכתב.

 

 בהסכם עם אולם האירועים ועם הספקים השונים חשוב להסדיר מראש את הזכות שלכם להחזר כספי במקרה של ביטול אירוע עקב סגר, או הגבלות על התקהלות ולציין את המועד להשבת הכסף במקרה של ביטול.

 

 התחייבו לכמות המינימאלית של האורחים ודאגו למנגנון שינוי למקרה שיתווספו אורחים נוספים.

 

 בשלב זה, רק 5% מהאורחים יכולים להיכנס לאולם עם בדיקות קורונה שליליות, לכן בדקו מראש כמה מהמוזמנים הם ילדים, או לא מחוסנים שמוכנים לעבר בדיקת קורונה בסמוך לאירוע.

 

 קנית שמלת כלה / חליפת חתן מוכנה בחנות ולא נזקקת לתיקונים? יש לך זכות לבטל את העסקה בתוך יומיים (לא כולל  יום רכישה, שבת וחג), ודמי הביטול יהיו 5% ועד 100 ₪.

 

 בשל הגבלות התו הסגול על מספרות, וחנויות בגדים- שימו לב להנחיות לפני שמגיעים למדידת השמלה עם מספר רב של מלוות- על חנויות קטנות – אדם אחד על כל  7 מטר.  תאמו מראש את מועד הביקור ובררו כמה אנשים יכולים להיכנס

 

  מספרות  מניקור-ואיפור- בעת מגע בגוף המטופלים על המטפל לעטות מסכה ומגן פנים ולחטא את המכשור- הקפידו על כך.

 

 קנית שמלת כלה / חליפת חתן שתיתפר לפי מידותיך?  כל עוד בית העסק לא החל בייצור, לא נגזרו בדים ולא נלקחו מידות, ניתן לבטל את העסקה בכפוף לתשלום דמי ביטול בשיעור 5% ועד 100 ₪. ברגע שנערכו מדידות, ובית העסק התחיל ב"ייצור" לא ניתן לבטל את העסקה.

 

  שירותי איפור ועיצוב שיער שהזמנתם בטלפון – ניתן לבטל בתוך 14 ימים מהיום שבצעתם את העסקה, או מהמועד שבו קיבלתם חוזה בכתב – לפי המאוחר ובתנאי שיש למעלה מיומיים (לא כולל שבת וחג) לפני מועד האירוע, בכפוף לדמי ביטול בשיעור 5% ועד 100 ₪.

 

  שירותי איפור ועיצוב שיער שהזמנתם בבית העסק – על העסקה יחולו תקנות הגנת הצרכן (ביטול עסקה) ואתם רשאים לבטל את העסקה בתוך 14 ימים, וכל עוד לא ניתן השירות בכפוף לדמי ביטול בשיעור 5% ועד 100 ₪.

 

  שירותים נלווים (תקליטן, להקה, צלם וכו') שהזמנתם בטלפון או באינטרנט -  ניתן לבטל בתוך 14 ימים מהיום שבצעתם את העסקה, או מהמועד שבו קיבלתם חוזה בכתב – לפי המאוחר ובתנאי שיש למעלה מיומיים (לא כולל שבת וחג) לפני מועד האירוע, בכפוף לדמי ביטול בשיעור 5% ועד 100 ₪.

 

  שירותים נלווים (תקליטן, להקה, צלם וכו') שהזמנתם בבית העסק -  תקנות ביטול עסקה לא חלות, וזכות הביטול תהיה אך ורק בהתאם לתנאים שנקבעו בהסכם! לכן, יש לבחון היטב את ההסכמות, להקפיד להוסיף התייחסות למקרה של הגבלות, או סגר במועד האירוע ולהקפיד שכל מה שהובטח בע"פ יופיע בכתב.

 

  טבעת נישואין מוכנה ללא התאמות מיוחדות שמחירה נמוך מ – 3,000 ₪ -  אתם רשאים לבטל את העסקה בתוך יומיים (לא כולל שבת וחג) מיום הרכישה, בכפוף לתשלום דמי ביטול בשיעור 5% ועד 100 ₪.

 

  טבעת שמחירה גבוה מ – 3,000 ₪ או טבעת שיוצרה, או הותאמה במיוחד עבורכם – אין לצרכן זכות ביטול מרגע הייצור ומדיניות החנות היא הקובעת.

 

 בדקו מראש שיש לאולם רישיון עסק תקף ודרשו לראות אותו. אם הזמנתם אירוע באולם שאין לו רישיון עסק, אתם רשאים לבטל את העסקה ללא דמי ביטול.

 

 בדקו מראש מה התקציב שלכם לאירוע והגיעו מוכנים לפגישה עם בעל האולם – מה התקציב, מהי חלוקת התשלומים הנוחה לכם וכו'.


  מבדיקת המועצה לצרכנות, מחירי האולמות עלו לכן חשוב לערוך השוואת מחירים במספר אולמות. דאגו לשלם מקדמה נמוכה מראש ואת היתרה ביום האירוע, או בסמוך לו.