המועצה > חדשות ועדכונים > ניוזלטר המועצה לצרכנות

ניוזלטר המועצה לצרכנות

ניוזלטר המועצה הישראלית לצרכנות - דצמבר 2017

גם אתכם שכחו בבית? אנחנו פה עבורכם
הצלחה למועצה לצרכנות בתיקוני חקיקה שישמרו על הזמן של כולנו. מנכ"ל המועצה לצרכנות אמר בדיון בועדת הכלכלה בכנסת בנושא חוק הטכנאים: "למועצה מגיעות מדי שנה תלונות רבות של צרכנים ש"שכחו אותי בבית" זה כבר לא שם של סרט שמצחיק אותם".


להרשמה לניוזלטר לחצו כאן והשאירו את פרטיכם>>

אם אינכם מצליחים לצפות בתמונות   לחצו כאן

דצמבר 2017

המועצה לצרכנות
Image

הצלחה למועצה לצרכנות בתיקוני חקיקה שישמרו על הזמן של כולנו

מנכ"ל המועצה לצרכנות אמר בדיון בועדת הכלכלה בכנסת בנושא חוק הטכנאים: "למועצה מגיעות מדי שנה תלונות רבות של צרכנים ש"שכחו אותי בבית" זה כבר לא שם של סרט שמצחיק אותם".

בדיון על הצעת החוק לאסור גביית עמלות בעסקאות שמבוצעות באינטרנט, אמר מנכ"ל המועצה לצרכנות : "כולנו צרכנים ולכולם חשוב להפחית את יוקר המחיה. זהו צעד חשוב ואולי אף הגיע הזמן שהרשות להגבלים עסקיים תבדוק מדוע כל כרטיסי הקולנוע נמכרים במחירים זהים ואף העמלות עליהן דומות".

 
Image
 

סיירי המועצה לצרכנות ערכו בדיקה מקיפה בשווקים, בירקניות וברשתות השיווק ברחבי הארץ וגילו פערי מחירים גדולים משוק לשוק ומרשת לרשת. בירקניות נמצא הסל עם המחירים הגבוהים ביותר.

 
Image
 

מאות תלונות צרכנים וצרכניות ולמעלה מ-20 כתבי תביעה נוסחו במועצה לצרכנות עבור צרכנים כנגד חברות המבטיחות טיפולי שיער והשתלות ללא שביעות רצון הלקוחות או ללא יכולת לבטל את העסקה. מנכ"ל המועצה לצרכנות: "שוב ושוב אנו נתקלים בתלונות של חוזים מקפחים או שירותים שלא ניתנים כראוי. אנו קוראים לחברות לא לפגוע בצרכנים"

 
Image
 

הנפקת כרטיס "מועדון לקוחות" הפכה בשנים האחרונות לתופעה נפוצה כשלמצטרפים מובטחות מתנות, הטבות ומבצעים. מי המרוויח העיקרי? ממה כדאי להיזהר? ומה קובע התיקון החדש לחוק?

 
Image
 

י' תושבת ירושלים רכשה גריל גז, אבל הגריל החדש התברר כמקולקל ולא שמיש. החברה סרבה לשלוח טכנאי בטענה שהמתקן חדש ושהצרכנית לא יודעת להשתמש בו. רק לאחר התערבות המועצה, נשלח לביתה של י' טכנאי, שאכן הודה בפניה כי המתקן מקולקל ושעל החברה לתקן אותו עבורה בחינם.

 
Image
 

א' הגיע לרשת מוצרי חשמל גדולה, התרשם ממדבקה שהוצמדה למכונת כביסה, עליה צויין במפורש "3 שנות אחריות מלאות" ורכש את המוצר. אלא שאז התברר לו כי האחריות המלאה היא לשנה אחת בלבד ועוד שנתיים הינה רק חלקית. רק לאחר התערבות המועצה לצרכנות זכה הצרכן ל-3 שנות אחריות מלאות כפי שראה לכתחילה.

 
Image