המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון בדיקות המועצה לצרכנות
תאריך: 12/07/2018

בדיקת המועצה לצרכנות: היכן הכי משתם לרכוש מוצרי תינוקות
גידול תינוקות זה נפלא ויקר אבל אפשר גם בעשרות אחוזים פחות. מבדיקת המועצה הישראלית לצרכנות עולה שניתן לחסוך עשרות שקלים בקניה אחת רק במוצרים בסיסיים בתחום התינוקות

 

חוף


עוד לפני שהילדים המתוקים שלנו יוצאים לאוויר העולם ברור לנו שהדברים עומדים להשתנות. אבל יחד עם הלילות ללא שינה, האושר המספק והאחריות הגדולה, יש דבר נוסף שמשתנה – ההוצאות המשפחתיות. תינוקות, פעוטות וילדים עולים לנו הרבה כסף. הוצאה חודשית נכבדת, ודאי כשמדובר בהורים צעירים, שאינם משופעים במשאבים כלכליים. חיתולים, מוצצים, מגבונים, תחליפי חלב ודייסות, בגדים וצעצועים הם רק קצה הקרחון והרשימה עוד ארוכה. אז איך אפשר לחסוך?

 

במועצה לצרכנות מודעים להוצאות של ההורים הטריים, ולכן עושים הכל על מנת להקל עליהם בבחירה המושכלת היכן לרכוש את המוצרים החיוניים להם לגידול הפעוטות, ועדיין להינות משמירה על תקציב שפוי.

 

המועצה לצרכנות בדקה את תחום מוצרי התינוקות. כך נבדקו מחירים של מגוון מוצרים בסיסיים בתחום זה, במאות סניפי פארם ובמאות סניפים של רשתות שיווק, בפריסה ארצית רחבה.

 

רשימת המוצרים שנבדקו: אל סבון לתינוק קמיל בלו קלאסיק 1 ליטר, דייסת דגנים קורנפלור פרווה בד"צ מטרנה 200 גרם, חיתולים ליטל בייביז עד 6 קילו שלב 1 האגיס 40 יחידות, מגבוני האגיס מילוי בבישום עדין 4 * 72 מגבונים, מגבונים מילוי ללא בישום האגיס 4 * 72 מגבונים, מרכך לילדים מתיר קשרים הוואי 700 מ"ל, משטחי החתלה האגיס 10 יחידות, שמפו לילדים מיניונים נקה 750 מ"ל, שמפו סנסיטיב אל דמע ד"ר פישר 1 ליטר, תרכובת מזון לתינוק שלב 1 מטרנה אקסטרה קייר 700 גרם.

 

הרשתות שנבדקו בבדיקה זו היו: רשתות השיווק יינות ביתן, יוחננוף, שוק העיר, מגה בעיר, מחסני השוק, מגה בעיר, קינג סטור, שופרסל דיל, רמי לוי ועוד. בקרב רשתות הפארם נבדקו הרשתות ניופארם וסופרפארם. הרשתות שנסקרו (הן בתחום הפארם והן רשתות השיווק), הינן רשתות המעלות את מחיריהן לאינטרנט מדי יום, בהתאם לחוק שקיפות המחירים, ומחיריהן נבדקו באמצעות אפליקציית פרייסז.

 

כך לדוגמה, אם תרכשו בזול אל סבון לתינוק קמיל בלו קלאסיק 1 ליטר, תוכלו לקנותו במחיר של 12.90 ₪, ואולם אותו מוצר ממש נמכר ב- 27.90 ₪, כלומר בפער ממוצע של 116% בין המחיר הזול ליקר!


תרכובת מזון לתינוק שלב 1 מטרנה אקסטרה קייר 700 גרם ניתן למצוא בפער של 47% ,כלומר המחיר הזול ברשת שנסקר היה 47.50 ₪ לעומת המחיר היקר שנמצא שעמד על 69.90 ₪.


שמפו סנסיטיב אל דמע ד"ר פישר 1 ליטר נמכר בין הזול  ליקר- 25.90 ₪ לעומת 35.90 ₪ בפער של 39%.


מרכך לילדים מתיר קשרים הוואי 700 מ"ל נמכר בין הזול  ליקר- 7.62 ₪ לעומת 14.90 ₪- בפער של 96%.


חיתולים ליטל בייביז עד 6 קילו שלב 1 האגיס 40 יחידות נמצאו במחיר הזול של 26.71 ₪, לעומת המחיר של 36.90 שהינו פער של 38%.


מגבונים מילוי ללא בישום האגיס 4 * 72 מגבונים נמכרים בין המחירים 14.98 ₪- 22.90 ₪, המהווים פער של 53%.


לצורך המחשה והחישוב בלבד, אם תקפידו לרכוש את המוצרים רק במחירם הזול ביותר (במספר רשתות, בכל רשת תקנו רק את המוצר הזול), תוכלו לחסוך רק בקניה אחת למעלה מ 50 שקלים, שהם 24% מכלל הקניה כולה. כמובן שבקניה חודשית מתמשכת, החיסכון יהיה רב יותר, ובעלות שנתית תוכלו לחסוך מאות רבות של שקלים מהתקציב המשפחתי.


 

בדיקת מוצרי תינוקות (לחצו להגדלה)

 

(לחצו להגדלה)

 

המלצות המועצה הישראלית לצרכנות לקניה זולה יותר בתחום התינקות - איך עושים את זה?


עו"ד ערן וולף, סמנכ"ל המועצה הישראלית לצרכנות: "חלק נכבד בהוצאות השוטפות של זוגות צעירים בישראל הוא בתחום התינוקות. מבדיקה שלנו במועצה רואים בברור שניתן לחסוך עשרות שקלים בקנית אותם מוצרים ממש. ריכזנו עבור ההורים הצרכנים מספר המלצות כיצד לממש זאת."


• היו הורים מודעים. התייעצו עם הורים וותיקים, קבלו מהם "טיפים חסכוניים", וזכרו כי לעיתים ניתן להוזיל את העלויות באופן משמעותי .


• רגע לפני שאתם קונים מוצרי תינוקות, בררו היכן כדאי ואיפה תמצאו את המוצר/ים הספציפיים שאתם מעוניינים בהם. תוכלו להיכנס לאפליקציות הייעודיות להשוואת מחירים (דוגמת פרייסז ואחרות) ולבדוק באותו היום מהו המחיר הזול והיכן ניתן לרכוש אותו בסמוך למקום מגוריכם. האתר כבר יעשה עבורכם את עבודת "כיתות הרגליים" והשוואת המחירים.


• השתדלו לקנות רק במבצעים או באמצעות קופונים. תחום זה הינו תחום רווי במבצעים, המתקיימים באופן שוטף בכמעט כל הפארמים ורשתות השיווק. המדובר עפ"י רוב במוצרים ארוכי מדף, אותם ניתן לאחסן, כך שאם חיפשתם ומצאתם מוצר במבצע, תוכלו לרכוש ממנו מספר יחידות.


• היעזרו ברשתות החברתיות. ישנן קבוצות הורים בפייסבוק אשר משיגות מחירים טובים למוצרי תינוקות שונים, ולכל הפחות תוכלו להתייעץ עם חברי הקבוצה באשר למקום הרכישה ולמחירים המומלצים.

 

סייגים לבדיקות
המחירים מעודכנים לתאריך 20.6.18 בהתאם לנתונים שהעבירו הרשתות למאגר המחירים האינטרנטי ( הופק באמצעות פלטפורמת המחירים של פרייסז) .
סניפי האינטרנט ואילת אינם נכללים בדו"ח.
נבדקו רק הרשתות בהן נמצאו כל 10 המוצרים.
המחירים בממוצע רישתי.
מוצר אשר לא היה עבורו מחיר בכל הרשת , נלקח המחיר הממוצע של שאר הרשתות שבבדיקה .
חשוב לציין: מבצעים נלקחים בחשבון למעט מבצעי כרטיסי אשראי וחבר מועדון . מבצעים אחרים וכרטיסים אלו עשויים להשפיע על המחיר הסופי בקופה.
הנתונים אינם מייצגים את כלל הרשתות והסניפים בארץ.