המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון בדיקות המועצה לצרכנות
תאריך: 18/12/2016

בדיקת מחירי הסופגניות הגדול בישראל: היכן הכי משתלם לרכוש סופגניות?
לקראת חנוכה, סיירי המועצה לצרכנות הלכו ובדקו מחירהם של סופגניות בעשרות רשתות, קודנדיטוריות ובתי מאפה ומביאים את השוואת המחירים המקיפה ביותר שתמצאו. וגם: בדיקת הסל השבועי האחיד ב-583 סניפים ברחבי הארץ

סופגניות


איך אפשר לדבר על חג החנוכה בלי להזכיר סופגניות - המאכל האולטימטיבי של החג עם שלל מילויים, ציפויים, קישוטים וגדלים שונים? לצורך כך, יצאו סיירי המועצה לצרכנות למשימה מיוחדת - לבחון את מחירי הסופגניות הן ברשתות השיווק והן ברשתות המאפיות הגדולות דוגמת רולדין, נאמן ועוד.

 

במאפיות, בקונדיטוריות וברשתות השיווק כבר מוכנים מזמן לחג עם מגוון של סופגניות מכל המינים, הטעמים והגדלים. כמו בשנים עברו, כיום לא מסתפקים יותר בסופגניה עם הריבה הקלאסית אלא ניתן למצוא שלל סופגניות בטעמים מיוחדים. מכך נובע שגם מחירי הסופגניות מתפרסים על טווח רחב למדי ובמקרים מסוימים סופגניה בודדת עולה כמעט כמו מנת פלאפל.

 

בדיקת מחירי הסופגניות ברשתות השיווק

 

 

הבדיקה ברשתות השיווק מראה לנו מבחר מוגבל של סופגניות בכל רשת. חלק מהרשתות לא ממש מוכרות סופגניות בודדות אלא רק מארזים.

 

את הסופגניה הבודדת הזולה ביותר בממוצע מצאנו ברשת ויקטורי במחיר של 1.29 ש"ח בלבד. את הסופגניה הבודדת היקרה ביותר מצאנו ברשת טיב טעם במחיר של 4.04 ש"ח בממוצע, פער עצום של 214%. הגדול ביותר שמצאנו.

 

מארז של 6 סופניות נמכר ברשת אושר עד במחיר של 10.50 ש"ח בממוצע. הזול ביותר שמצאנו. את היקר ביותר מצאנו בשופרסל שלי בעלות של 18 ש"ח בממוצע. פער של 71%. שווה לציין לטובה את רשת אושר עד בה מצאנו סופגניות זולות ב-3 קטגוריות שונות.

 

בדיקת מחירי סופגניות במאפיות ובקונדיטוריות (לחצו להגדלה)

 

לחצו להגדלה

 

להבדיל מרשתות השיווק, במאפיות ובקונדיטוריות השונות המגוון רחב וצבעוני יותר וכך גם המחירים על סקאלה רחבה יותר.

 

הבדיקה שלנו התמקדה ב-6 ערים שונות באיזורים שונים בארץ: ראשל"צ, חיפה, אשקלון, כרמיאל, רחובות ות"א-ר"ג. אם ניקח למשל את מילוי ריבת החלב, אותה ניתן למצוא כמעט בכל קונדיטוריה - בשלושה מקומות מצאנו את הסופגניה במחיר נמוך יחסית של 4 ש"ח (מאפיית מנחת הארץ בחיפה, פארין ברחובות ומאפיית רפאל בת"א) והיקר ביותר היה 8 ש"ח בכרמיאל. המחיר הממוצע עומד על 6 ש"ח.

 

ואם חשקה נפשכם בסופגניה בציפוי שוקולד תתכוננו לשלם יותר: אמנם במאפיית שיבולת השרון מצאנו אחת כזו ב-4 ש,ח בלבד, אבל המחיר הממוצע של מוצר זה כבר קופץ ל-8 ש"ח והיו מקומות שאף מכרו את סופגניה בודדת כזו ב-11 ש"ח.

 

חשוב לציין כי הבדיקה מציגה מחירים כפי שהם. קשה להשוות מחירים של סופגניות, בעיקר אלו שבמאפיות מאחר ויש משתנים שאינם זהים לגמרי כמו גודל הסופגניה, איכותה ואיכות התוספות שעליה.

 

הבדיקה השבועית

 

השבוע בדקנו סל זהה ב-583 סניפים ברחבי הארץ בהסתמך על מידע שנאסף ממאגר המחירים האינטרנטי ומתצפיות שטח. בהתאם לנתונים שהעבירו הרשתות למאגר המחירים האינטרנטי (הופקו באמצעות פלטפורמת פרייסז). מחירי רשתות טיב טעם, קינג סטור, סופר דבאח ע"י תצפיות שטח. כל המחירים בממוצע רשתי ועוגלו לשקלים שלמים. סניפים באילת אינם נכללים בדו"ח. רשתות כגון טיב טעם וקואופ שופ אינן מופיעות כרגע במאגר. רשתות קטנות (כגון קינג סטור) אינן מחויבות להעלות נתונים. חשוב לציין: מבצעים נלקחים בחשבון למעט מבצעי חבר מועדון וכרטיסי אשראי. מבצעים אחרים וכרטיסים אלו עשויים להשפיע על המחיר הסופי בקופה.

 

הפער בין הרשת הזולה ביותר ליקרה, בממוצע, עומד על כ-32%. פער בין הסניף הזול ביותר והיקר ביותר עומד על 56%.

 

סופר דבאח עין המפרץ, כמידי שבוע, תופס את המקום הראשון בגאווה בסל בעלות 640 ש"ח עבור 67 מוצרים. כל חמשת המקומות מתחתיו שייכים לרמי לוי (בית שמש, נהריה, עכו, רחובות) עם סל מתחת ל-700 ש"ח. שופרסל דיל מודיעין ישפרו הוא הסניף הזול ביותר של רשת שופרסל. אושר עד בית שמש הוא הסניף הזול ביותר של רשת אושר עד.

 

טבלה


 

לרשימת הסניפים המלאה והמוצרים שנסרקו השבוע לחצו כאן

 

 

לדירוג הרשתות לפי המחיר הממוצע בסניפים לחצו כאן