המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון בדיקות המועצה לצרכנות
תאריך: 12/06/2017

בדיקת המועצה לצרכנות: היכן הכי משתלם לרכוש תכשירי הגנה?
לקראת הקיץ, סיירי המועצה לצרכנות ערכו בדיקה מיוחדת ברשתות השיווק עבור מותגים רבים של תחליבי הגנה, ספריי וקרמים. הממצאים מדאיגים: פערים של עשרות אחוזים על אותו מוצר. כל הממצאים וטבלאות ההשוואה בפנים. וגם הבדיקה השבועית: הרשתות והסניפים הזולים בארץ

 

לקראת הקיץ, החופש הגדול וימי השרב התוקפים אותנו, סביר להניח שכולנו נבלה יותר זמן תחת השמש ובחופי הים. לצורך כך, בדקנו את מחירי תכשירי ההגנה מפני השמש ברשתות השיווק. בחלק מהרשתות המגוון הקיים גדול יותר ובחלקן קטן יותר מאחר וזהו לא מוצר בסיסי שמוכרים ברשתות השיווק. ניתן לראות כי הפערים במקדמי ההגנה השונים, בין הרשתות השונות, מגיעים לעשרות אחוזים ובכמה מקרים לאף יותר מכך.


הנקודה החשובה בכל הקשור למקדמי הגנה היא לקנות את המוצר המתאים לפי פרמטרים אישיים (כלומר, מהו אופי הפעילות המבוצעת בשמש, אופן השימוש ומי הוא המשתמש). בהתאם לכך יש להתאים את סוג התכשיר (קרם/ ספריי וכדומה) ואת גובה מקדם ההגנה. צרכנים רבים נוטים לחשוב כי אם מספר מקדם ההגנה גבוה יותר אז הוא יעיל וטוב יותר, אך מחקרים בנושא הראו כי לא כך הדבר וכי במקרים רבים אין הבדל מהותי בין המקדמים השונים. לכן, אין בהכרח צורך לקנות מוצר יקר יותר במידה וההבדל היחיד הוא מספר מקדם ההגנה. מה שכן חשוב הוא לקרוא ולהבין מה היתרונות של המקדם, האם הוא עמיד למים או לא, לכמה שעות הוא מחזיק, האם טוב לילדים וכדומה.

 

קחו למשל את המוצר קרם פנים לעור רגיש ובהיר של סקין גארד 60 מ"ל. בעוד שבחצי חינם ניתן לרכוש אותו בעלות 20 ש"ח בלבד, ברשתות רבות המחיר כפול! במוצר תחליב הגנה לילדים 30 ד"ר פישר אולטרסול 250 מ"ל - במגה בעיר הוא נמכר בממוצע ב-35 ש"ח בלבד בממוצע ואילו ביינות ביתן בעלות 60 ש"ח בממוצע, פער של 72 אחוז. עוד ניתן ללמוד מהטבלה כי מוצרי הספריי יקרים יותר מאשר הקרמים, לכן חשוב לבחור את המוצר המתאים לכם ביותר.


מחירי תכשירי הגנה ברשתות השיווק  7.6.17 (לחצו להגדלה)

 

לחצו להגדלה

 

הבדיקה השבועית


 
הבדיקה כוללת 614 סניפים בכל רחבי הארץ של 15 רשתות. הנתונים הינם בהסתמך על מידע שנאסף ממאגר המחירים האינטרנטי ומתצפיות שטח. בהתאם לנתונים שהעבירו הרשתות למאגר המחירים האינטרנטי (הופקו באמצעות פלטפורמת פרייסז). מחירי רשתות טיב טעם, קינג סטור, סופר דבאח ע"י תצפיות שטח. כל המחירים בממוצע רשתי ועוגלו לשקלים שלמים. סניפים באילת אינם נכללים בדו"ח. רשתות כגון טיב טעם וקואופ שופ אינן מופיעות כרגע במאגר. רשתות קטנות (כגון קינג סטור) אינן מחויבות להעלות נתונים. חשוב לציין: מבצעים נלקחים בחשבון למעט מבצעי חבר מועדון וכרטיסי אשראי. מבצעים אחרים וכרטיסים אלו עשויים להשפיע על המחיר הסופי בקופה. הנתונים נכונים ליום פרסום הידיעה בלבד.

 

הפער בין ממוצע עלות הסל ברשת היקרה לזולה עומד השבוע על 36% (יש לקחת בחשבון שקשה להשוות במובן זה רשת כגון טיב-טעם לרשתות הבי-דיסקאונט). הפער בין הסניף הזול ביותר ליקר ביותר (מתוך אלו שנדגמו) עומד על 50%. יש לציין כי זהו פער במחיר בלבד. ישנם הבדלים באיכות המוצרים הטריים, ניקיון, נוחות ועוד בין הסניפים והרשתות השונות.

 

השבוע שינינו את הסל השבועי לאחר מספר שבועות של סל שמכוון יותר לחג השבועות על מנת למנוע מצב בו רשתות מכוונות את המבצעים שלהן ספציפית למוצרי הסל שלנו. ראוי לציין במובן זה כי הסניפים של רמי לוי ניצבים בראש הרשימה כזולים ביותר מבין הסניפים שנבדקו וסה"כ מדובר בהמשך מגמה שמראה כי לא משנה איזה סל נבדוק, כמעט תמיד רמי לוי יוצא כזול ביותר.

 

בנוסף, הסניפים של מחסני השוק, רשת שהפתיעה אותנו במחיריה הזולים לפני מספר שבועות, חזרו למקומם השכיח ב"אמצע הטבלה". אנו נמשיך ונעדכן את הסל מעת לעת על מנת לתת לצרכנים מידע מהימן ככל הניתן. רשת יינות ביתן כנראה לקחה ברצינות את הדירוג הלא מרשים שלה בשבועות האחרונות וכיום נמצאת במקום השלישי, אחרי ויקטורי ורמי לוי.

 

 


 

לרשימת הסניפים המלאה והמוצרים שנסרקו השבוע לחצו כאן

 

 

לדירוג הרשתות לפי המחיר הממוצע בסניפים לחצו כאן