המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון בדיקות המועצה לצרכנות
תאריך: 14/03/2018

בדיקת המועצה לצרכנות: מחירי המצות, הגפילטע פיש והמוצרים הכשרים לפסח
לקראת חג הפסח, בדקה המועצה לצרכנות מוצרים שונים הכשרים לפסח בהם נמצאו פערי מחירים של עשרות ואף מאות אחוזים. וגם: השוואת הסל השנה לעומת השנה שעברה

 

פסח


כמידי שנה, לקראת חג הפסח, ערכנו בדיקה מקיפה של סל מוצרים המקבילה לבדיקה בשנה שעברה.

 

כפי שניתן להתרשם בטבלה המצורפת, בהשוואה לסל הזהה מהשנה שעברה, ברשת יינות ביתן נרשמה ירידת המחירים הגדולה ביותר 8%. בארבע רשתות עלה המחיר לעומת השנה שעברה כשבשוק העיר נרשמה העליה החדה ביותר בשיעור 7 אחוז בממוצע.

 

השוואת מחירי סל פסח 2017 לעומת 2018

 

לצפיה בכתבת וידאו מתוך התוכנית הכלכלית, קשת 12

 

 

 

בדיקות מיוחדות לפסח

 

בטבלאות שלפניכם ניתן להתרשם מ-3 בדיקות ייחודיות שערכנו לקראת החג בכל רשתות השיווק. כפי שניתן להתרשם, במחירי המצות נמצאו פערים של עד 70 אחוזים בין המחיר הזול ליקר ביותר. במחירי הגפילטעפיש נמצאו פערים גדולים אף יותר של עד 125%. גם בטבלת המוצרים הכשרים לפסח השונים קיימים פערים גדולים.

 

בדיקת מחירי המצות ברשתות השיווק

 

בדיקת מחירי הגפילטע פיש ברשתות השיווק

 

 

בדיקת מחירי מוצרים כשרים לפסח (לחצו להגדלה)

(לחצו להגדלה)

 

המועצה לצרכנות קוראת לציבור הצרכנים לגלות עירנות בעת הקניה, לקנות בחכמה ולבצע השוואת מחירים לפני כל קניה ובעיקר כדאי לנהוג כך בתקופת החגים, דבר אשר יכול לחסוך לכם מאות רבות של שקלים בכל קניה.

 

כמו כן, אל תקנו מוצרים שאינכם צריכים, הכינו רשימת קניות מראש, זיכרו כי הקניות הגדולות לחג הן הזדמנות טובה להשוות ולבדוק, אולי יש נקודת מכירה זולה יותר הנמצאת במרחק סביר. לעיתים תגלו שפער המחירים מצדיק את הנסיעה לשם. לאחר כל קנייה בדקו את החשבון. אתם עשויים להיות מופתעים כמה כסף אפשר לחסוך כך. העדיפו רשתות דיסקאונט ולא רשתות שכונתיות הסמוכות למקום מגורכם כמו כן, העדיפו קניות במתחמים, הכוללים מספר רשתות-שיווק שם התחרות בין הרשתות מובילה בדר"כ למחירים נמוכים יותר. זיכרו כי אריזות גדולות (אריזות "חיסכון") הן לא בהכרח חסכוניות יותר. לפני  שאתם מתפתים לרכוש מוצר במבצע – כדאי לשאול את עצמכם אם אתם באמת זקוקים למוצר. עימדו על זכותכם לקבל את המגיע לכם, ופנו למועצה לצרכנות להגשת תלונה בכל מקרה בו אתם חשים כי זכויותיכם כצרכנים נפגעו. 

 

 

סייגים לבדיקה:
· מחירים מעודכנים לתאריך 12.03.18 בהתאם לנתונים שהעבירו הרשתות למאגר המחירים האינטרנטי (הופקו באמצעות פלטפורמת
פרייסז).
· מחירים בממוצע רשתי .
* במידה ולא קיים מחיר של מוצר מסוים בכל הרשת , נלקח בעבור אותו מוצר המחיר הממוצע הכללי של כל הרשתות שנבדקו
· סניפי האינטרנט ואילת אינם נכללים בדו"ח.
· חשוב לציין: מבצעים נלקחים בחשבון למעט מבצעי חבר מועדון וכרטיסי אשראי. מבצעים אחרים וכרטיסים אלו עשויים להשפיע על המחיר הסופי בקופה.
· הנתונים אינם מייצגים את כלל הרשתות והסניפים בארץ
ט.ל.ח