המועצה > סוגיות צרכניות > כל הסוגיות הצרכניות > צימרים - ממה כדאי להיזהר?

צימרים - ממה כדאי להיזהר?

במועצה מתקבלות תלונות רבות של צרכנים שרכשו נופש בצימר וחזרו מאוכזבים. כיצד לוודא כי הצימר יענה לדרישותינו ולהימנע מעגמת נפש?

 

 

 

שאלות ותשובות
 
על מה מתלוננים הצרכנים?
בתלונות דווח על פרסום תמונות בהן הצימר נראה מפואר ו/או חדש ו/או מתוחזק היטב ו/או נוח, כאשר בפועל המציאות שונה לחלוטין - המקום מוזנח, ישן, מלוכלך או לא מתוחזק כראוי או אינו דומה כלל לתמונות שהוצגו באתר.

האם החוק מקנה לנו הגנה?
החוק מחייב כל ספק מוצר או שירות להימנע מתיאור מטעה שאם לא כן, רשאי הצרכן לתבוע את ביטול העסקה ואם הדבר אינו אפשרי ניתן לתבוע פיצויים בגין הנזק הממוני ו/או עגמת נפש. חשוב לציין שמשרד התיירות אינו מפקח על תחום זה (הצימרים) ואינו מעניק "תווי איכות".

כיצד להוכיח טענת הטעיה בבית המשפט?
חשוב מאוד לתעד את תיאור הצימר באתר או בפרסומת ולשמור עותק הפרסום. כמו כן, חשוב לצלם את הצימר לרבות השטחים הפתוחים. השוואה בין התיאור בפרסומת לבין התמונות תאפשר לכם להוכיח את טענותיכם. לדוגמה, צרכן אשר מזמין אירוח בצימר על סמך מצגים באתר האינטרנט של בעל הצימר, המשקפות "מקום נעים, מטופח ופסטורלי בחיק הטבע", ומוכיח כי במציאות, "אלבום התמונות" שלו במקום הפיזי נראה המקום מלוכלך, מוזנח, ונטול אביזרים בסיסיים, יוכל לתבוע את מלוא הנזק.
 
באחד מפסקי הדין נפסק לכל אחד מהתובעים פיצוי של 3,000 ₪ הכולל: החזר מלוא הסכום ששולם עבור הלילה הראשון בצימר, הסכום ששולם עבור הלילה השני במקום אחר, הוצאות נסיעה, אוכל ועוגמת נפש והוצאות משפט.
 
טיפים לצרכנים

* לא להסתמך על פרסום תמונות באינטרנט: חשוב מאוד לקבל המלצות מחברים שהתארחו בצימר. דרך אחרת לקבל מידע היא לגלוש באתרי תלונות/פורומים ובלוגים.

* אין דירוג רשמי של צימרים: חשוב לדעת שמשרד התיירות אינו מפקח על צימרים ולא נותן חסות.
 
* לפני שמזמינים צימר עליכם לברר: המחיר הכולל לכל הנופשים, ומה כלול במחיר. האם ניתן לבטל את ההזמנה והאם הביטול כרוך בתשלום כלשהו.

* לתעד את מצב הצימר: להוריד את המצגים והתמונות המתפרסמים באתר בעלי הצימר. אם אתם מאוכזבים, כדאי לשמור תמונות של הצימר במציאות. כנ"ל לגבי ליקויים נוספים אם ישנם (מצב הציוד, רמת הניקיון, החצר וכו'...)

* לאשר את ההזמנה בכתב בפקס: המטרה – לתעד כל דרישה מיוחדת שלכם או כל הבטחה מעבר למוצג באתר האינטרנט (בריכת שחייה, גינה מטופחת, אבזור, מיטת תינוק, מספר נופשים).

* נאלצתם לבטל את אירוח ונגרמו לכם הוצאות כספיות נוספות? חשוב לשמור את כל הקבלות (דרשו קבלה על תשלום לצימר, הוצאות לינה חלופית, נסיעות, הוצאות אוכל וכו)