המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2021

ארכיון כתבות 2021

תאריך: 23/05/2021

תופעה: בתי מלון מסרבים לבטל נופש על אף שהמשפחות לא יכלו להגיע בשל המצב
מתלונות שהגיעו למועצה לצרכנות עולה כי משפחות רבות מאיזור הדרום והמרכז שביקשו לבטל נופש שהזמינו משום שהיתה הנחיה לא לצאת מהבית - נתקלו בסירוב. המועצה לצרכנות פרסמה מדריך בנושא

 

מתוך חדשות 12

 

קשה להאמין, אבל אחרי שנת קורונה, משפחות רבות הזמינו נופש בארץ, אבל אז החל מבצע 'שומור החומות' שאילץ את המשפחות לבטל את החופשה. אלא שמתלונות שהגיעו למועצה לצרכנות מסתבר כי ישנם בתי מלון שלא היו מוכנים לבטל את החופשה בטענה כשאצלם המצב רגוע (באילת או בצפון) ואין הנחיה של פירוד העורף לסגירת המלונות. הבעיה נוצרה כאשר משפחות שגרות באיזור עליו יורים טילים לא היו יכולות לצאת מהבית. במקרה אחר, חלק מהנופשים בכלל גוייסו בצו 8. לטענת הנופשים המלונות הציעו לחייב אותם במחצית מעלות הנופש או לתת להם ואוצ'ר.

 

חשוב לדעת: נכון להיום, מבחינת החוק, בעל העסק לא חייב להחזיר את הכסף ולא לבטל את העסקה אלא אם הוא התחייב לכך. גם במועצה לצרכנות מבינים שזה מצב מורכב.

 

עו"ד הדס יעקובסון ארידור מהמח' המשפטית במועצה לצרכנות: "מבחינת המדינה, המסחר פועל כרגיל, מקומות העבודה פועלים, וגם המלונות פועלים. אין הבדל, לכאורה, בין הצפון לבין הדרום, למרור שברור שיש. היה ומישהו הזמין מלון באזור אשקלון ובמלון כמובן חדש מלפעול בשלב הזה, בודאי שתהיה לצרכן אפשרות לבטל את העסקה, אבל מלונות לצורך העניין באילת שדורשים איזושהי נסיעה דרך הדרום המופגז - לא ניתן יהיה לבטל את העסקה בגינם וזה מצב בעייתי ביותר".

 

בעקבות פניות רבות של צרכנים שהזמינו נופש במלון או טיסה בתקופה זו של מבצע שומר החומות,  המועצה לצרכנות מפרסמת שאלות ותשובות כדי לעשות קצת סדר. לכניסה למדריך לחצו כאן >>