המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2014

ארכיון כתבות 2014

תאריך: 07/12/2014

בדיקת סיירת המועצה לצרכנות: פערים גדולים במחירי הקורנפלקס
הבדיקה השבועית התמקדה השבוע בקורנפלקס וגילתה באופן לא מפתיע: מותגי הבית זולים יותר ופעיר גדולים בין הרשתות על אותו מוצר. וגם: הסל הזול והיקר ביותר בישראל


 


בין אם יש לכם ילדים בבית ובין אם לאו, קורנפלקס, על שלל סוגיו, הוא אחד המוצרים הנמכרים והפופולאיים בישראל. לכן לא מן הנמנע שגם עבור המוצר הזה סיירת המועצה לצרכנות תשים את הפוקוס.

 

בדקנו השבוע את מחיריהם של מותגי קורנפלקס פופולאריים אל מול המותגים הפרטיים השונים. בדקנו קורנפלקס רגיל (לא מלא, בטעמים, עם תוספות וכדומה) באריזת 750 גרם. המותגים שנבדקו הם: קניה חכמה, שופרסל, מגה, המותג, תלמה וקלוגס. חשוב לציין כי לא נבדקו כל מותגי הקורנפלקס הקיימים בשוק. מטרת הבדיקה הינה להציף את הפערים, להאיר את תשומת לב הצרכנים למותגים הפחות מוכרים או המותגים הפרטיים, ולהדגיש את הצורך בהשוואת מחירים, ולאו דווקא לתת סקירה מלאה של שוק דגני הבוקר בישראל.


 
התוצאות לא מפתיעות: מותגי הבית זולים יותר וישנם פערי מחיר גדולים בין הרשתות עבור אותו המוצר. ההמלצה שלנו היא לנסות את המותגים הזולים, ואם בכל זאת מתעקשים על מותג פופולארי אז כדאי להשוות מחירים ולרכוש בסניף המשתלם ביותר.

 

עבור קורנפלקס של קלוגס תשלמו ברמי לוי ובטיס טעם 14.70 ש"ח בממוצע, הרשתות הזולות ביותר, אולם על אותו מוצר בדיוק תשלמו בקואופ שופ 27.48 ש"ח בממוצע, פער בלתי נתפס של 88%. עבור קורנפלקס של תלמה תשלמו בשופרסל דיל רק 13 ש"ח בממוצע, אולם בטיב טעם תשלמו עליו 18.40 ש"ח בממוצע, פער של 41%. אגב, את הקורנפלקס הזול ביותר בישראל מצאנו ברמי לוי: רק 8.90 ש"ח תוצרת קניה חכמה.

 


 

בדיקת הסל השבועי

 

השבוע נבדק סל של 41 מוצרים שונים, ב- 137 סניפים שונים ברחבי הארץ. הפער בין הסל הזול ביותר שנמצא ליקר ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו, עומד על 162₪ (!), פער של 38% בין הסניפים. הפער בין ממוצע עלות הסל הרשתי בין הרשת הזולה והיקרה עומד על 31.5%.

 

השבוע רשת YOU שולטת לחלוטין בטבלת הסניפים הזולים, זאת עקב עדכון מבצעים בסניפי רמי לוי. בטבלת הסניפים היקרים אנו מוצאים את מגה בעיר (בראש), מחסני להב, טיב טעם וסניף עפולה של יינות ביתן.

 

כמחצית ממחיר מוצרי הסל ברשת YOU הינם מחירי מבצע, דבר מבורך לצרכנים. הרשת מתנה את מחיר המבצע ברכישה בסכום מינימום ומגבילה את כמות הרכישה של רוב המוצרים הנ"ל. כלומר על מנת ליהנות ממחיר המבצע עלי לרכוש ממוצרי החנות בסך מינימום מסוים (בד"כ 200 ₪), לא כולל המוצר עצמו. צרכן אשר ירכוש בדיוק את מוצרי הסל ישלם מחיר גבוה יותר מתוצאות סקר זה.

 

הפער בעלות הסל בין סניפים שונים של אותה הרשת ממשיך לעלות בחלק מהרשתות. מחסני השוק, ויקטורי, שופרסל דיל, יינות ביתן ומגה בעיר – כולם עם פער תוך רשתי של יותר מ 10%.

 

עדיין מלחמת מחירים בקריית גת בין ויקטורי ושופרסל דיל. הדבר גורר את המחירים מטה, לשמחת התושבים אני מניח, רק נשאלת השאלה לאיזו רמה הם יקפצו בשוך הקרבות.


 

לצפיה בכתבה מתוך תוכנית חסכון

 

 

 

 

להרשמה לשירות סמ"ל - קבלת רשימת הסופרים הזולים ישירות למייל לחצו כאן