המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2014

ארכיון כתבות 2014

תאריך: 27/04/2014

סקר הבשמים של המועצה לצרכנות: איפה הכי משתלם לקנות בשמים ומוצרי טיפוח?
סיירי המועצה לצרכנות ערכו בדיקה מדגמית ב-5 רשתות שונות המוכרות בשמים ומוצרי טיפוח. האם תמיד משתלם לקנות בשמים בדיוטי פרי? איזו רשת היא היקרה ביותר ומי מחזיקה את מבחר הבשמים הגדול ביותר?

 

 

יותר ממיליון ישראלים עובדים בנתב"ג בעונת הנסיעות, ובדרך רובם גם יעצרו ככל הנראה בדיוטי פרי. אבל האם באמת משתלם יותר לקנות בשמים שם ולא ברשתות השונות בארץ?

 

מבדיקת סיירת המועצה לצרכנות עולה שבדרך כלל כן, אבל לא תמיד. צריך לציין, המחירים כולם הם אלו שתמצאו על המדף. יכול להיות שבקופה הם יהיו נמוכים יותר בחלק מהמקומות, אבל עדיין לפי החוק לפחות המחיר על המדף הוא המחייב. אז מבין שניים עשר מוצרים שנבדקו, שישה מהם היו הזולים ביותר בדיוטי פרי, גם לאחר הנחות לחברי מועדון ומבצעים מיוחדים.

 

כך למשל בושם לאישה של דולצ'ה וגבאנה שנמכר בדיוטי פרי ב-265 שקלים עלה במשביר לצרכן יותר מפי שניים, ולחברי מועדון שם כ-300 ש"ח, עדיין יקר יותר מהדיוטי. מחיר דומה מצאנו גם בסופר פארם, ניו פארם, ורשת אפריל, שם תחת ההגדרה מחיר מיוחד. מוצר של קליניק עלה בנתב"ג 87 שקלים. במשביר לצרכן, על המדף לפחות, המחיר של אותו המוצר היה כמעט פי ארבעה. גם בניו פארם הוא היה יקר משמעותית, וברשת אפריל כמעט 270 שקלים, וזה אחרי עשרים אחוז הנחה. אבל כאמור, זה לא תמיד המצב. איסימייקי לגבר שנמכר בדיוטי בכ-240 שקלים, עלה בסופר פארם כשלושים שקלים פחות. אז במיוחד בבשמים ובמוצרי טיפוח שעולים הרבה כסף, והפערים משמעותיים, כשאתם עוברים בדיוטי פרי תדעו שלא חייבים להתנפל על המוצרים, כי הם לא תמיד הזולים ביותר.

 

בדיקת המחירים נערכה בשבוע השני של אפריל 2014. המחירים המוצגים הינם מחירי המינימום שנמצאו, לאחר הנחות. בחלק מהמוצרים נמצאו מחירים לא אחידים ברשת. המחיר בשקלים לדיוטי פרי חושב לפי שער דולר 3.48

 

הסניפים שנבדקו הם: המשביר לצרכן - גן העיר ת"א, הרצל 27 אשקלון; סופר פארם - גבעת טל ראש העין, קניון נעימי בית שמש; ניו פארם -  פנורמה חיפה, הרצל רחובות; אפריל - קניון שבעת הכוכבים הרצליה, קניון הזהב ראשון לציון.

 

 

* בסופר פארם המחיר לאחר 40% הנחה
** ברשת אפריל המחיר מוגדר כ"מחיר מיוחד"
*** ברשת אפריל- המחיר לאחר 40% הנחה
**** ברשת אפריל- המחיר לאחר 20% הנחה
*****  40% הנחה + 40% הנחה נוספת לחברי מועדון המשביר
****** לחברי מועדון המשביר