המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2016

ארכיון כתבות 2016

תאריך: 10/01/2016

בדיקת המועצה לצרכנות: פערים של מאות אחוזים במחירי שקיות התה
החורף כבר כאן וסיירי המועצה לצרכנות ערכו בדיקת השוואה מיוחדת בין הרשתות עבור שקיות התה. התוצאות מדהימות. וגם, כמדי שבוע, איפה הכי משתלם לעשות את הקניות השבועיות?

 כמה עולה חבילת תיונים? תלוי מאוד היכן אתם קונים את החבילה. בדיקת סיירת המועצה לצרכנות,מגלה פערים של מאות אחוזים בין מחירי התה ברשתות השיווק השונות. כולנו נהנים לשתות כוס תה חם בחורף. מדובר בתענוג די פשוט, קצת מים רותחים, מוסיפים להם תיון רגיל או בטעמים שונים, ותה מוכן. אבל כמה זה עולה לנו?

 

בדיקה מגלה, שהפערים במחירי התה, יכולים להגיע עד למאות אחוזים. קחו למשל את תה מנטה של פומפידור. ברשת ויקטורי הוא עולה 7 שקלים ו -90 אגורות, ובמחסני להב, הוא עולה כבר 19 שקלים ו-90 אגורות, 152 אחוזים יותר. גם חליטת חורף אקליפטוס והדרים של ויסוצקי, עולה בחצי חינם כ -12 שקלים ו -90 אגורות, ובקואופ שופ כ -20 שקלים, 57 אחוזים יותר.

 

לא פלא שתה רגיל זול יותר מאשר החליטות המתוחכמות. כמו כן מצאנו שהאריזות הגדולות משתלמות יותר מאריזות ה"נוחות" הקטנות יותר. לא מצאנו רשת אחת שהיתה זולה או יקרה במיוחד. הרשתות משחקות עם המחירים בהתאם לביקוש המקומי בסניף ומדיניות התמחור שלהם. אם תרצו להוסיף לימון לתה אז דעו לכם כי מחירו הינו 6.72₪ לקילו בממוצע, אך מצאנו גם ב- 2.90₪ בויקטורי התחנה המרכזית בתל אביב ואצל רמי לוי בעכו.

 

עו"ד אהוד פלג, מנכ"ל המועצה הישראלית לצרכנות, הגיב לממצאים: "במוצרי התה, יש פערים של עשרות אחוזים בין רשתות ובין מותגים שונים, ולצרכנים מומלץ לרכוש מארזים גדולים שהם משתלמים יותר כלכלית, ולהשוות מחירים גם תוך התחשבות במספר שקיות במארז"

 

לצפיה בנתוני הבדיקה המלאים לחצו כאן >>

 

לצפיה בכתבה מתוך תוכנית חסכון

 

 

הבדיקה השבועית

 

השבוע בדקנו סל של 42 מוצרים שונים שנבדקו ב- 89 סניפים הפזורים ברחבי הארץ. חשוב לציין: כרטיסי חבר/מועדון אינם נלקחים בחשבון. מבצעים מותנים נלקחים בחשבון עד סכום של 200 ₪. מבצעים אחרים וכרטיסים אלו עשויים להשפיע על המחיר הסופי בקופה.

 

הפער בין הסל הזול ביותר שנמצא ליקר ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו עומד על 55%, פער של 248₪ בין הסניפים השונים עבור אותם המוצרים. חשוב לציין כי מדובר בפער קיצוני מאחר ויש לנו סניף שנאבק על תשומת לב ותודעה צרכנית מצד אחד, סופר דבאח, וסניף של רשת שאינה לוקחת חלק ב"משחק המחירים" ומבדלת עצמה באיכות וחווית לקוח. אם נבדוק את הפער בין הסל השני הכי זול והשני הכי יקר נגיע לפער מוכר יותר של 30%. הפער בין ממוצע הרשת הזולה ביותר ליקרה ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו, עומד על כ- 16%.

 

בראש רשימת עשרת הסניפים הזולים נמצא השבוע שוב סניף סופר דבאח בצומת עין המפרץ. עוד ברשימה רמי לוי. הרבה רמי לוי – 8 סניפים לייתר דיוק. סוגר את הרשימה סניף שופרסל דיל Extra בנתניה. ברשימת עשרת הסניפים היקרים השבוע יש כמו תמיד סניפים ממגוון רשתות רחב למדי, וללא הפתעות מיוחדות.

 

סניפי YOU לשעבר יתחילו להיפתח בקרוב תחת הרשתות החדשות שקנו אותם. סניף ראשון שנפתח בפרסום תקשורתי נרחב הינו סניף התחנה המרכזית בתל אביב שנרכש על ידי ויקטורי. ערכנו השוואה של סל מוצרים זהה בסניף השבוע לעומת אותו הסל בחודש מאי 2015, לפני שהמחירים בפורמט YOU התחילו להתייקר. מסתבר שהשבוע יקר יותר בסניף ב- 16% מאשר לפני כחצי שנה תחת YOU. יחד עם זאת, מחיר הסל בסניף זה כמעט זהה לעלות בסניף לינקולן של ויקטורי.

 


 

לרשימת הסניפים המלאה והמוצרים שנסרקו השבוע לחצו כאן

 

 

לדירוג הרשתות לפי המחיר הממוצע בסניפים לחצו כאן

 

 

היכנסו לבדוק בעצמכם היכן הסל הזול ביותר באיזור מגוריכם. לכניסה למנוע השוואת המחירים לחצו כאן

 

 

להרשמה לשירות סמ"ל - קבלת רשימת הסופרים הזולים ישירות למייל לחצו כאן