המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2016

ארכיון כתבות 2016

תאריך: 24/01/2016

בדיקת המועצה לצרכנות: מי זולה בסל הצללים ומה קרה לסניפי YOU?
סיירי המועצה לצרכנות ערכו בדיקת פתע לרשתות עם סל קניות שונה מהסל הקבוע. התוצאות מפתיעות. וגם: מעקב שלנו אחר סניפי YOU לשעבר שנרכשו על ידי הרשתות המתחרות

 אחת לכמה חודשים, סיירי המועצה לצרכנות מפתיעים את רשתות השיווק ואת הנקודות בהם הם משווים מחירים ובודקים סל מוצרים שהרשתות כלל לא יודעות עליו. כך עשינו גם בשבוע החולף וערכננו בדיקה מדגמים בכ-82 סניפים ברחבי הארץ.

 

בין המוצרים שנבדקו בסל הצללים היו: כבד עוף, אקונומיקה, ג'ל גילוח, מגבונים לחים, מסיר אבנית, מארז שטוזים, כרוב אדום במיונז, גרגרי חומוס מבושלים, רוטב ברביקיו, סוכר חום, שקדי מרק, שוקולית, תה ילו ועוד. את הרשימה המלאה ניתן לראות בקישור הבא >>

 

סך הכל נבדקו 40 מוצרים שונים ב-82 סניפים. חשוב לציין: כרטיסי חבר/מועדון אינם נלקחים בחשבון. מבצעים מותנים נלקחים בחשבון עד סכום של 200 ₪. מבצעים אחרים וכרטיסים אלו עשויים להשפיע על המחיר הסופי בקופה.

 

הפער בין הסל הזול ביותר שנמצא ליקר ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו עומד על 40% פער של 209₪ בין הסניפים השונים עבור אותם המוצרים. חשוב לציין כי הפער גדול יש לנו במקרה זה שני סניפים מאוד קיצוניים. אם ניקח את המקום השני בכל צד נגיע לפער של כ- 30%, שהוא עדיין גדול אבל מוכר לנו יותר. הפער בין ממוצע הרשת הזולה ביותר ליקרה ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו, עומד על כ- 18%.

 

בראש רשימת עשרת הסניפים הזולים נמצא סופר דבאח אך שולט ברשימה רמי לוי עם 6 סניפים. עוד ברשימה סניף של יינות ביתן ושני סניפים של מחסני השוק (רשת "אמצע הדרך" בדרך כלל). ברשימת עשרת הסניפים היקרים השבוע יש כמו מגוון רשתות וגיאוגרפי רחב יותר.

 

 

לצפיה בכתבה מתוך תוכנית חסכון

 

 

הדו"ח הנוכחי הינו הראשון מאז תחילת פעילות סמ"ל שאין בו נציגות לסניפי מגה השונים, כולל סניני YOU כמובן. שמחנו לראות את מחסני השוק במקום הרביעי. הרשת פתחה לאחרונה את אחד מסניפי YOU לשעבר.

 

בעקבות מכירת פורמט YOU של מגה נערוך בדיקות תקופתיות של סניפי YOU לשעבר שנפתחים תחת הנהלה ורשת חדשה ונבדוק מה קורה לעלות הסל. השבוע בדקנו את הסניפים בעפולה, התחנה המרכזית בתל אביב – נרכשו ע"י ויקטורי, ואת סניף האורגים באשדוד שנרכש ע"י מחסני השוק. בגרף המצורף ניתן לראות את אחוז ההתייקרות. לצפיה בנתונים לחצו כאן >>

 

 

לרשימת הסניפים המלאה והמוצרים שנסרקו השבוע לחצו כאן

 

 

לדירוג הרשתות לפי המחיר הממוצע בסניפים לחצו כאן

 

 

היכנסו לבדוק בעצמכם היכן הסל הזול ביותר באיזור מגוריכם. לכניסה למנוע השוואת המחירים לחצו כאן

 

 

להרשמה לשירות סמ"ל - קבלת רשימת הסופרים הזולים ישירות למייל לחצו כאן