המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2020

ארכיון כתבות 2020

תאריך: 04/08/2020

בדיקת המועצה לצרכנות: היכן הכי משתלם לרכוש סל ציוד חזרה לבית הספר?
עוד פחות מחודש לפתיחת שנת הלימודים, שלא ברור אם ואיך תיפתח, אך הורים רבים כבר מתחילים בקניות לבית הספר. בדקנו איפה ניתן למצוא סל חזרה ללימודים זול? מנכ"ל המועצה לצרכנות קורא להורים להימנע מריצה אחר מבצעים נקודתיים אלא להסתכל על תמונת הסל הכוללת


חודש אוגוסט ידוע כחודש כחודש ההכנות לחזרה לבית הספר. במקביל למצב המורכב של הקורונה, לא מעט הורים ותלמידים מתחילים להתארגן כבר ל-1 בספטמבר. השנה בדקנו מספר רשתות שמוכרות ציוד לבתי הספר ובנוסף בדקנו גם אתרים שמציעים משלוחים עד הבית למי שבכל זאת לא רוצה להסתכן ולצאת לשעות של קניות.  הרשתות והאתרים שנבדקו הם: משרדיה, עזריאלי - קום, שארפן, דברים בגו, גרפוס, קרביץ ואופיס דיפו. כמו כן, בדקנו באופן ידני סניף של רשת מקס סטוק.

 

 

כתבה בנושא החזרה ללימודים מתוך 'תכנית חסכון', קשת 12

 

בענף תיקי הגב, המוצר הבסיסי ביותר, בדקנו מדגמית תיק אורטופדי X-BAG  של חברת 'קל גב'. באתרים משרדייה, דברים בגו וגרפוס נמכר התיק במחיר של כ-269 ש"ח. בכפר השעשועים המחיר כבר עולה ל-300 ש"ח ובאופיס דיפו מזנק ל-350 ש"ח, פער של כמעט 100 שקלים מהזול ליקר. אגב, ברשת מקס סטוק אמנם לא מצאנו את סוג התיק הזה, אבל תיק טרולי של מודן יעלה לכם 250 ש"ח. הכי זול שמצאנו.

 

בתחום העפרונות, חבילה של 12 עפרונות של חברת שדטלר יעלה לכם בכפר השעשועים או במקס סטוק 10 שקלים לכל היותר, אבל גם כאן המחירים מטפסים ובאופי דיפו וקרביץ המחיר כבר עולה ל-15 ש"ח. חבילה של עשרה מחקים תעלה לכם בכפר השעשועים וקרביץ כ-5 ש"ח, במשרדייה ואופיס דיפו 10 ש"ח ובגרפוס המחיר מזנק ל-13.4 ש"ח. במחירי הדבק סטיק, עבור אותו מוצר בדיוק תשלמו במקס סטוק 4 שקלים בלבד, בקרביץ 7.9 ש"ח ובאופיס דיפו וגרפוס המחיר נושק כבר לעשרה שקלים.

 

בדיקת מוצרי ציוד חזרה לבית הספר (לחצו להגדלה)

 

לצחו להגדלה

 

מכיוון שמשפחות רבות לא נוהגות לפצל את הקניה, ערכנו עבורכם מחיר סל של 14 מוצרים: תיק טרולי X-BAG Trolley "קל גב", קלסר טבעות, 12 עפרונות עם מחק שטדלר, מחדד עם מיכל, מספריים 5.5,  10 מחקים, 12 צבעי פסטל, דבק סטיק 21 גר` יחידה UHU, סרגל מתכת 30 ס"מ, מארז 4 מדגישים, 12טושים, מחברת חכמה שורות, שמרדפים - 25 יחידות ו- 30מדבקות לשמות.

 

כפי שניתן להתרשם מהטבלה המצורפת, את הסל הזול ביותר בעלות 352 ש"ח מצאנו ברשת המשרדיה. אותו סל יעלה לברשת דברים בגו 385 ש"ח וברשתות קרביץ וגרפוס בעלות זהה של 388 ש"ח. הרשת היקרה ביותר עפ"י הבדיקה היא רשת אפיס דיפו, שם יעלה הסל הנ"ל 460 ש"ח.

 

מנכ"ל המועצה לצרכנות, עופר מרום, הגיב לממצאים: "מומלץ להימנע מריצה עבור מבצעים מסויימים נקודתיים ברשתות השונות ולהסתכל הסתכלות כוללת על כלל המוצרים אותם ניתן לרכוש, כמו גם להשתמש גם בקופונים"

 

בדיקת סל כולל חזרה לבית לספר (לחצו להגדלה)

לחצו להגדלה

 

סייגים לבדיקה:   
· מחירים  מעודכנים לתאריך 15.07.20    בהתאם לנתונים שהוצגו באתרי האינטרנט של החברות.  
· מחירים בממוצע רשתי .   
· במוצר בו אין ציון ספציפי של מותג , נלקח בחשבון המחיר הזול ביותר שנמכר ברשת  
· הנתונים מתייחסים למחיר בלבד ולא לוקחים בחשבון פערים באיכות המוצרים השונים . 
· הנתונים אינם מייצגים את כלל הרשתות והסניפים בארץ
  

 

לצפיה בנתוני הבדיקה המלאים לחצו כאן >>

 

בדיקת תלבושת אחידה לבית ספר

 

בנוסף לבדיקת הציוד חזרה ללימודים, בדקנו גם באתרי הסחר היכן הכי משתלם לרכוש חולצות לתלבושת אחידה. כמעט בכל האתרים ישנם מבצעים, במיוחד בחודשי הקיץ, וכדאי מאוד לנצל אותם. לפניכם טבלת ההשוואה (לחצו להגדלה)

 

(לחצו להגדלה)