המועצה > פרוייקטים > המחלקה לאכיפה אזרחית > פסקי דין בתביעות קטנות שנוסחו ע"י המועצה לצרכנות

לויפר נ' י.ק. אלמוגי ריהוט בע"מ - הנתבע טען: השקע בכרית בגלל הילדים


 

הנתבע טען: "השקע בכרית - בגלל הילדים". השופט פסק על ביטול העסקה

 

תושב חיפה תבע בבימ"ש לתביעות קטנות את חברת אלמוגי ריהוט בגין פגמים בספה. על אף שחלפה שנה מביצוע העסקה והשימוש במוצר, בית המשפט פסק על ביטול העסקה והחזר כספי לצרכן בסך 6,250 ₪, הכולל את עלות הספה והוצאות משפט. כתב התביעה נוסח ע"י המועצה לצרכנות

 

 

בבית המשפט לתביעות קטנות בחיפה ניתן פסק דינו בת"ק 29837-08-14 גיא צבי לויפר נ' י.ק. אלמוגי ריהוט בע"מ. התביעה נסובה על פגמים ואי התאמות שהתגלו בספה שנרכשה, עד כי בית העסק סרב בשלב מסוים לתת מענה לצרכן.

 

התובע טען כי אחת הכריות פחוסה נוצר בה מעין שקע במרכז, והיא שונה מהכרית הצמודה אליה והציג תמונות ברורות של המצב.

 

נציג הנתבעת טען כי השימוש שעושים התובע ומשפחתו בספה (ילדים יושבים על גב הספה ועל 9 הכריות) הינו חריג, וכי הנתבעת נענתה לכל דרישות התובע ומוכנה גם לסדר את עניין הכרית, אך יש לראות בכך סיום תביעות התובע.

 

בית המשפט קיבל עמדת המועצה לצרכנות ופסק כי הספה לא מילאה ייעודה לשמה נרכשה ועל כן היה צריך לגלות זאת לצרכן בעת ביצוע העסקה ולא להטיל עליו אחריות על מצב הספה. נוכח התנהלות בית העסק, ועל אף שחלפה שנה מביצוע העסקה והשימוש במוצר, מצא בית המשפט לנכון כי הסעד המתאים בנסיבות העניין הוא ביטול העסקה.

 

לסיכום: נפסק לצרכן סך של 6,250 ₪, אשר כלל רכיב התמורה והוצאות משפט.

 

בפסק הדין נטען: "לאור התניית הנתבעת את מתן השירות בעניין הפגם בכרית בויתור התובע על תביעות בעתיד, אני מוצאת כי מתן פסק דין לתיקון הכרית, לא יביא לפתרון התביעה, ומורה על ביטול העיסקה. לא נמסר דבר בעניין תקופת האחריות, שניתנה על המוצר, והתרשמתי כי הנתבעת סבורה שהמשך מתן אחריות על ידה מהווה נטל כבד, ולכן גם לא בחרתי בפתרון ביניים של תיקון הכרית והארכת תקופת האחריות".

 

לצפיה בפסק הדין ת"ק 73892-88-41 לויפר נ' י.ק. אלמוגי ריהוט בע"מ לחצו כאן 

כתב תביעה לדוגמא

 

פסקי דין

 

 

מדריך תביעות קטנות

 

הסבר על התהליך

 

הגשת תלונה