המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2014

ארכיון כתבות 2014

תאריך: 03/07/2014

בדיקת סיירת המועצה לצרכנות: פער של מאות אחוזים במחירי פירות הקיץ
בעוד שעל אבטיח תשלמו בב"ש רק 0.7 ש"ח לקילו - בבת ים תשלמו 3.90 ש"ח - פער של 457%. כנ"ל המצב במחירי הענבים, המלון והמשמש. וגם: איפה הסל הזול והיקר ביותר בארץ?

 

 

הקיץ הגיע ופירות הקיץ מככבים כמעט בכל סל קניות: אבטיח, משמש, מלון, מנגו, נקטרינה, ענבים ועוד. לצורך כך יצאו סיירי המועצה לצרכנות לבדוק מה הם פערי המחירים של פירות הקיץ הללו בין רשתות השיווק. התוצאה מדהימה: מאות רבות של אחוזים בין סניף לסניף על אותו פרי בדיוק.

 

הבולט ביותר הוא האבטיח. בעוד שעל קילו אבטיח תשלמו בסניף שופרסל דיל Exrta סולל בונה ב"ש רק 0.70 ש"ח לקילו, הזול ביותר שמצאנו - בסניף מגה בעיר עוזיאל בת ים מצאנו את האבטיח היקר ביותר: 3.90 ש"ח, פער של 457 אחוזים!

 

גם במחירי הענבים הירוקים המצב עגום: בסופר אחים לבקוביץ' עפולה תשלמו על קילו ענבים רק 4.90 ש"ח ואילו בטיב טעם נחלת בנימין ת"א תשלמו 19.90 ש"ח, פער בלתי נתפס של 306 אחוז!

 

את המלון הזול ביותר מצאנו בסניפי אושר עד בת הדר אשקלון ושופרסל דיל האומן קניון תלפיות י-ם במחיר של 1.5 ש"ח. את המלון היקר ביותר מצאנו בסניפי סופר באבא דיזנגוף ת"א וקואופ שופ כיכר דניה י-ם במחיר של  5.90 ש"ח, "רק" 293 אחוז פער.

 

פערי המחירים הזול והיקר ביותר

 

 

ממוצע מחירי פירות הקיץ ברשתות שנסרקו

 

 

בדיקת הסל השבועי

 

בבדיקת הסל השבועי הזול ביותר שוב שולטת רשת YOU עם ארבעה סניפים בארבעת המקומות הראשונים. עוד בעשירייה חמישה סניפי שופרסל וסניף רמי לוי אחד. ברשימת עשרת הסניפים היקרים ביותר: טיב טעם עם ארבעה סניפים וסופר באבא עם עוד שניים.

 

הפער בין הסל הזול ביותר שנמצא ליקר ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו, עומד על 42% שהם כ 204 ₪. הפער בין ממוצע עלות הסל הרשתי, בין הרשת הזולה והיקרה, עומד על 38.9%. יחד עם זאת, כשמנקים את נקודות הקיצון (YOU וטיב טעם) מקבלים פער בין ממוצע הרשתות של 10.5% בלבד.

 

 

 

 

 

 

 

להרשמה לשירות סמ"ל - קבלת רשימת הסופרים הזולים ישירות למייל לחצו כאן