המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2014

ארכיון כתבות 2014

תאריך: 15/06/2014

בדיקת סיירת המועצה לצרכנות לכבוד המונדיאל: מחירי הפיצוחים
המונדיאל נפתח וחוויית הצפיה במשחק לא שלמה בלי הטקס הקבוע של פיצוח גרעינים. סיירת המועצה לצרכנות בדקה איפה תוכלו למצוא את פיצוחים הזולים ביותר, וגם מה הוא סל הקניות היקר בישראל?

 

 

כמעט כל אוהד כדורגל יודע שמשחק בלי פיצוחים הוא לא משחק, ולכן סביר שבלא מעט עגלות בסופר בחודש הקרוב תמצאו גרעינים שחורים, בוטנים ושאר פיצוחים. אבל כמו בכל מוצר, גם כאן כדאי לבדוק היטב את המחיר לפני שקונים. הפערים בין סניף לסניף עצומים. כך למשל ההפרש שמצאנו בגרעינים שחורים, עומד על יותר מ-200 אחוזים, בסניף הכי זול שמצאנו הם עלו 17 שקלים לקילו, וביקר ביותר, לא פחות מ-53 שקלים. בקניית בוטנים אפשר לחסוך 40 שקלים לקילוגרם, בין מקום אחד לאחר.

 

וגם כשמדובר ממש באותו המותג ובאותה השקית, יש רשתות שבוחרות לגבות הרבה יותר. אגוזי קשיו קלויים של המותג קליית גת, עלו באושר עד בבאר שבע, כ-57 שקלים. קו אופ שופ בירושלים שאמורה להיות רשת חברתית, גובה לפי הנתונים, 116 שקלים.


ואיפה היה הסל הכללי המשתלם ביותר? סיירת המועצה לצרכנות בדקה סל של כ-40 מוצרים, ב-83 נקודות מכירה שונות ברחבי הארץ. את הסלים הכי זולים מצאנו בסניפי רשת יו, בקריית חיים, לוד וראשון לציון. ובתואר המפוקפק של הסניף היקר ביותר, זכה סניף טיב טעם באיבן גבירול, בתל אביב.


רחוב אבן גבירול בתל אביב הוא הרחוב שבו הכי יקר לערוך קניות בישראל, מלבד טיב טעם שנמצאים בראש הדירוג, בעשרת הסניפים היקרים ביותר בארץ, תוכלו למצוא גם את סופר באבא, ושופרסל שלי, ברחוב הזה.

 

עו"ד אהוד פלג, מנכ"ל המועצה הישראלית לצרכנות : אשר להבדלים בין המחירים בשווקים לבין החנויות השונות, ביחס לפיצוחים, לא תמיד כמו שחושבים המחירים הזולים יימצאו בשוק דווקא, וכדאי מאוד לבצע את ההשוואה. הסיבה לכך שהמחירים מאוד יקרים ברחוב הזה, היא כנראה מחיר הנוחות שבעריכת הקניות מתחת לבית. ולכן ההמלצה שלנו לצמצם את הקניות שם למוצרים הטריים, ההכרחיים, ולרכז את הקניות של מוצרים עם אורך חיי מדף יותר גבוה, בחנויות מוזלות, בשולי הערים, ולקנות אז כמות יותר גדולה שתספיק לתקופה ארוכה.

 

 

הסניף הזול והיקר ביותר לגבי המוצרים שבדקנו

 

פערי מחירים בתוך מותגים פופולאריים בין הסניפים שבדקנו

 

 

מחירי פיצוחים בשווקים -מחירים ל-100 גרם ( בכל שוק נבדקו שלושה דוכנים והמספרים למטה מהווים את הממוצע שלהם)