המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2015

ארכיון כתבות 2015

תאריך: 29/11/2015

בדיקת המועצה לצרכנות: פערים של עשרות אחוזים במחירי תחליפי החלב
סיירי המועצה לצרכנות התמקדו השבוע בתחליפי החלב שהם מצרך חובה בכל בית שיש בו תינוקות וגילו פערים גדולים בין הרשתות. וגם: הסל הזול והיקר ביותר בישראל

 בכל בית שיש בו תינוקות מכירים את הדילמה: היכן לרכוש תחליפי חלב: בפארמים או ברשתות השיווק ובאילו רשתות? בעקבות ההכרזה של שופרסל כי בכוונתה להיכנס לתחום תחליפי החלב באמצעות המותג הפרטי ביצעו סיירי המועצה לצרכנות בדיקת מחירים בתחום.

 

חשוב לציין כי זהו מוצר שמוכר כ"מוצר עוגן" כזה שצרכנים מגיעים לסניף במיוחד עבורו, ולכן פעמים רבות הרשתות מוכרות בהפסד. ישנם מבצעים רבים לאורך כל השנה. מאחר וזהו מוצר בעל אורך חיי מדף ארוכים, צרכן נבון ישים לב למבצעים ויקנה מספר יחידות.

 

בדקנו ארבעה סוגי תחליפי חלב: תחליף חלב מטרנה, תחליף חלב מטרנה אקסטרה קר , תחליף חלב נוטרילו ותחליף חלב סימילאק אדוונס פלוס.

 

מבחינת המחירים מצאנו כי רמי לוי הכי זולים, בממוצע, במטרנה אקסטרה קר ונוטרילון, קואופ שופ הכי זולים במטרנה הרגיל, ואת סימילאק אדוונס פלוס ניתן למצוא במחיר הטוב ביותר ביוחננוף וסופר ברקת. הפער הגדול ביותר שמצאנו היה בתחליף חלב נוטרילון - 37% והפער הקטן ביותר שמצאנו היה תחליף חלב  מטרנה: 24%.

 

כאמור, זהו שוק מאוד דינמי ושבוע הבא הנתונים יכולים להשתנות בשל המבצעים.

 

להלן בדיקת ההשוואה המלאה

 

 

הבדיקה השבועית


השבוע בדקנו סל של 41 מוצרים שונים שנבדקו ב-100 סניפים הפזורים ברחבי הארץ. חשוב לציין: כרטיסי חבר/מועדון אינם נלקחים בחשבון. מבצעים מותנים נלקחים בחשבון עד סכום של 200 ₪. מבצעים אחרים וכרטיסים אלו עשויים להשפיע על המחיר הסופי בקופה.

 

הפער בין הסל הזול ביותר שנמצא ליקר ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו עומד על 31% , פער של 160₪ בין הסניפים השונים עבור אותם המוצרים. הפער בין ממוצע הרשת הזולה ביותר ליקרה ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו, עומד על כ- 16%.

 

ברשימת עשרת הסניפים הזולים השבוע שולט רמי לוי עם 7 סניפים. מצטרפים אליו יינות ביתן, שופרסל דיל והסניף הזול שמצאנו השבוע – סופר דבאח בעין המפרץ. ברשימת עשרת סניפים היקרים השבוע המגוון הרגיל ללא הפתעות מיוחדות, למעט סניף יש חסד בגבעת שאול.

 

זה עשוי להישמע מפתיע. ברשתות החרדיות יש מותגים ואריזות רבות המותאמות לקהל החרדי, ובמחירים נמוכים הרבה יותר מהמותגים הפופולאריים האחרים. כך שאמנם קניית המותגים שברשימת הסל שלנו תהיה יקרה בסניף הזה, בחירה במותגים פחות מוכרים תוזיל את עלות הסל באופן משמעותי. בהקשר לסניף היקר שמצאנו השבוע, "הכי זול" בצפת, חשוב מאוד לציין כי לרשתות קטנות יש כוח מיקוח קטן יותר מול הספקים והן מקבלות תנאי אשראי פחות נוחים מהבנקים.

 

שימו לב מה קורה באזור הקריות. חצי מעשרת הסניפים הזולים שמצאנו השבוע נמצאים באזור הקריות רבתי (צ'ק פוסט עד עכו). התפלגות המחירים ברשת יינות ביתן מהווה דוגמא טובה מאוד השבוע לתחרות הזו: הרשת הוזילה מאוד את מחירי הסל בסניף בקריית ביאליק ביחס לשאר הסניפים, שרובם באותה רמת מחירים.

 

גם בקריית אתא ניתן לראות כי ב-4 מתוך 5 רשתות השיווק אותן בדקנו בעיר הסניף בקרית אתא הוא לא רק זול יותר מהממוצע הרשתי הארצי (מבין הסניפים שבדקנו) אלא גם הסניף הזול ביותר בתוך אותה הרשת. יוצא מן הכלל הוא הסניף של "יש/יש בשכונה" בקרית אתא אשר יקר יותר מהממוצע הרשתי הארצי ( מקרב הסניפים שבדקנו).

 

מנכ"ל המועצה לצרכנות, עו"ד אהוד פלג, הגיב לממצאים: "אזור הקריות נפתח בחודשים האחרונים לתחרות ערה בין מספר חנויות והדבר גורם למחירים זולים במיוחד לצרכנים. מידת השימור של התחרות הזאת לאורך זמן, תלוי במידה שבה יצביעו הצרכנים ברגליים ובזה יתרמו את חלקם".

 


 

לרשימת הסניפים המלאה והמוצרים שנסרקו השבוע לחצו כאן

 

 

לדירוג הרשתות לפי המחיר הממוצע בסניפים לחצו כאן

 

 

היכנסו לבדוק בעצמכם היכן הסל הזול ביותר באיזור מגוריכם. לכניסה למנוע השוואת המחירים לחצו כאן

 

 

להרשמה לשירות סמ"ל - קבלת רשימת הסופרים הזולים ישירות למייל לחצו כאן