המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2015

ארכיון כתבות 2015

תאריך: 28/06/2015

בדיקת המועצה לצרכנות: למה ישנם כאלו פערים גדולים במחירי הגלידות?
בעוד שברשת אחת תשלמו על גלידת בן אנד ג'ריס 16.10 ש"ח - ברשת אחרת תשלמו 92% יותר. אז איפה הכי משתלם לרכוש גלידות וגם: הבדיקה השבועית - הרשתות והמיני מרקטים הכי יקרים והכי זולים השבוע

 


 

לכבוד הקיץ שהגיע הלכנו לבדוק מחירי גלידות. בחרנו להתמקד בכמה דגמי גלידות משפחתיות, חלקן עממיות יותר וחלקן כאלו הנחשבות איכותיות יותר. ערכנו בדיקה מקיפה ב-21 רשתות שונות.

 

הגלידות שנבדקו היו: גלידה בן אנד ג'ריס 500 מ"ל, גלידה ג'ויה 500 מ"ל, גלידה לה קרימריה 1.4 ליטר, גלידה קארט דור 520 מ"ל, גלידה קרימיסימו 1.33 ליטר.

 

כצפוי גילינו פערי מחיר גדולים עבור אותה הגלידה בין הרשתות השונות. הפער הנמוך ביותר היה 20% בעבור גלידת קארט דור (21.40₪ לעומת 17.90₪) והגבוה ביותר היא פער של 92% בעבור גלידת בן אנד ג'ריס (30.90₪ לעומת 16.10₪). המחיר הממוצע לגלידת בן אנד ג'ריס, אגב, עומד על 23.72₪.

 

גלידת בן אנד ג'ריז, עולה אצל רמי לוי שישה עשר שקלים בממוצע. ברשת ביג זול תשלמו עליה כמעט פי שניים, שלושים ואחד שקלים. המחיר הממוצע של גלידה לה קרמרייה, ברשת זול ובגדול, הוא חמישה עשר שקלים, ושוב, ביג זול, גובה עליה יותר, עשרים וחמישה שקלים. חבילת ג'ויה, שעלתה ביינות ביתן חמישה עשר שקלים, עולה במחסני השוק שבעים וארבעה אחוזים יותר.

 

ואם אתם בכל זאת מחפשים דרך להתקרר ולחסוך באופן ממוצע, המחיר של הקרמרייה וקרמיסימו למאה גרם, היה זול יותר מהגלידות האחרות שבדקנו. גם האריזה שלהן גדולה ביותר מפי שניים, וגם המחיר נמוך יותר. תחליטו אתם אם ההבדל בטעם שווה את ההבדל במחיר.

 

עו"ד אהוד פלג, מנכ"ל המועצה הישראלית לצרכנות, הגיב על הממצאים: "גלידה קרה בחום הקיץ יכול להיות דבר מבורך, אבל המחירים קצת מצננים את ההתלהבות. הבדלים במחירי הגלידות, בין הרשתות השונות, מגיעים לעשרות רבות של אחוזים. יש סיכוי טוב יותר למצוא גלידה במחירים זולים בסניפים של רמי לוי ויינות ביתן, וכך גם באושר עד, לגבי מותגים פחות מוכרים".

 


 

לצפייה בכתבה מתוך תוכנית חסכון

 

 

הבדיקה השבועית

 

השבוע בדקנו סל של 41 מוצרים שונים (מתוכם נלקחו בחשבון רק 33 בסופו של דבר) שנערכו ב- 123 סניפים הפזורים ברחבי הארץ. חשוב לציין: כרטיסי חבר/מועדון אינם נלקחים בחשבון. מבצעים מותנים נלקחים בחשבון עד סכום של 200 ₪. מבצעים אחרים וכרטיסים אלו עשויים להשפיע על המחיר הסופי בקופה.

 

הפער בין הסל הזול ביותר שנמצא ליקר ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו, עומד על  49% , פער של 165₪ בין הסניפים השונים עבור אותם המוצרים. הפער בין ממוצע הרשת הזולה ביותר ליקרה ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו, עומד על כ- 32%.

 

טבלת עשרת הסניפים הזולים השבוע כוללת את סניפי רמי לוי ויינות ביתן. בטבלת עשרת הסניפים היקרים מצאנו את טיב טעם כמובן, מחסני להב, יש בשכונה וקואופ שופ.

 

נקודות לתשומת לב: פורמט YOU השבוע לא נכנס לטבלת עשרת הסניפים הזולים ובממוצע רשתי הפורמט מגיע למקום השלישי. יינות ביתן שומרת בהקפדה על רמת המחירים הזולה ומדורגת השבוע במקום השני בממוצע הרשתי. אם נסתכל על רשימות עשרת הסניפים הזולים והיקרים נראה שירושלים וקריית חיים מופיעה בשתיהן. דוגמא מעולה לחשיבות והצורך בבדיקת והשוואת מחירים.

 

בהקשר לסניפים היקרים יש לזכור כי לרשתות הקטנות יותר (כגון זול ובגדול או הכי זול) יש תנאי אשראי טובים פחות מאשר לרשתות הגדולות וכוח מיקוח קטן יותר מול הספקים הגדולים. צרכנים המעוניינים לערוך קניות דווקא ברשתות מסוג זה יכולים עדיין להוזיל מאוד את סל הקנייה אם יבחרו במוצרים של יצרנים קטנים ומותגים פחות מוכרים.