המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2015

ארכיון כתבות 2015

תאריך: 25/05/2015

בדיקת המועצה לצרכנות: מי זול יותר בסל כבד יותר?
סיירי המועצה לצרכנות ערכו בדיקה מיוחדת: איזו רשת מציעה את המחיר טוב ביותר באינטרנט על סל מוצרים כבדים, כולל משלוח. וגם: הבדיקה השבועית - הסלים הזולים והיקרים ביותר בישראל


 

עשיתם קניות בסופר והשקיות כבדות הרבה יותר ממה שתכננתם? זה קורה לפעמים. הפתרון בהרבה מקרים הוא לעשות קניות באינטרנט. בדקנו על כמה עומדים פערי המחיר בין הרשתות במוצרים היותר כבדים.

 

המוצרים שנבדקו היו: שמפו רצפה 4 ליטר, מרכך כביסה 4 ליטר, אבקת כביסה 6 ק"ג, מארז בירה 6, ארגז קולה 6*1.5 ליטר, ארגז מים מינרליים 6*2 ליטר, קמח תופח 1 קילו, שמן קנולה 1 ליטר, חומץ 1 ליטר, מיץ לימון משומר 1 ליטר, תפוח אדמה 3 ק"ג, בצל יבש 2 ק"ג.

 

פתרון נוח לבעיה הזו הוא קנייה דרך האינטרנט. זה יכול להיות פתרון יעיל לכולם, אבל במיוחד לאנשים שבגלל מגבלה פיזית לא יכולים להרים משקל כבד. לקנייה באינטרנט יש יתרון בולט באפשרות לרכוש אריזות גדולות וכבדות ללא הצורך לסחוב אותן מהחנות. למוצרים כמו אבקת כביסה, כמו ארגז שתייה אין חשיבות למישוש בעת בחירת המוצר, כמו בפירות וירקות למשל. הסל שנבדק במשקל של יותר מחמישים קילו. הרשת היקרה ביותר באינטרנט בחישוב הכולל את דמי המשלוח הייתה מגה, בפער משמעותי לעומת הרשתות האחרות. הסל שם עלה כמעט מאה שקלים יותר לעומת הסל הזול ביותר של רמי לוי שעלה כמאתיים ושלושים שקלים.

 

אצל רמי לוי גם דמי המשלוח היו הנמוכים ביותר, יחד עם אלו של ויקטורי, עשרים וחמישה שקלים. באופן כללי כדאי שתדעו שדמי המשלוח עומדים על בין עשרים וחמישה לשלושים שקלים, כך שזה יכול בחלק מהמקרים להתקזז עם ההוצאה על הנסיעה לסופר אם נוסעים במיוחד. די צמוד לרמי לוי בדירוג הזה ניצבת רשת יינות ביתן, ואז ויקטורי ושופרסל.

 

 

לצפייה בכתבה מתוך תוכנית חסכון

 

 

הבדיקה השבועית

 


השבוע בדקנו סל של 47 מוצרים שונים ב- 128 סניפים שונים ברחבי הארץ. חשוב לציין: כרטיסי חבר/מועדון אינם נלקחים בחשבון. מבצעים מותנים נלקחים בחשבון עד סכום של 200 ₪. מבצעים אחרים וכרטיסים אלו עשויים להשפיע על המחיר הסופי בקופה.

 

הפער בין הסל הזול ביותר שנמצא ליקר ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו, עומד על  30% , פער של 175₪ בין הסניפים השונים עבור אותם המוצרים. הפער בין ממוצע הרשת הזולה ביותר ליקרה ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו, עומד על כ- 18%

 

טבלת עשרת הסניפים הזולים כוללת את סניפי רמי לוי שפותח את הטבלה,יינות ביתן,ו- YOU. בטבלת עשרת הסניפים היקרים מצאנו את מגה בעיר, מגה בול, שפע שוק, קואופ, זול ובגדול ומחסני מזון.

 

נקודות לתשומת לב: פורמט YOU של מגה חזר להיות הרשת הזולה ביותר בממוצע (מקרב הסניפים שנבדקו ובעבור המוצרים שנבדקו בלבד). אחרי תוצאות שבוע שעבר ראינו הפעם הורדות מחיר משמעותיות מצד הרשת על מנת לחזור להובלה.

 

במתחם איילון בבני ברק/ רמת גן, הפער בעלות הסל בין סניף מגה בעיר הנמצא בקניון איילון עצמו לבין סניף רמי לוי הנמצא מעבר לכביש עומד על 15% (728₪ לעומת 635₪ ), אחריו אזור התעשייה החדש בראשון לציון, שם הפער בין סניף חצי חינם לסניף YOU עומד על 13%. באזור התעשייה הצפוני של באר שבע ראינו פער של 11% בין סניף מחסני השוק  לסניף YOU , שניהם באותו רחוב בעיר.