המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2016

ארכיון כתבות 2016

תאריך: 24/07/2016

בדיקת המועצה לצרכנות: עשרות אחוזי פער בין הרשתות על הגלידות
סיירי המועצה לצרכנות יצאו לבדוק את המוצר המזוהה ביותר עם הקיץ - הגלידות. מתברר שעל אותו מותג ואותו מוצר, פערי המחיר בין רשתות השיווק מגיעים לעשרות אחוזים. וגם בבדיקה השבועית: האם רשת יינות ביתן עדיין נחשבת לרשת זולה?התקופה שבה מכירות הגלידה מזנקות , היא זמן טוב לבחון את המחיר שאנחנו משלמים בסופר כדי להתקרר מעט. עבור אותה הגלידה בדיוק , תוכלו למצוא פער של עשרות אחוזים במחיר בין הרשתות השונות. יצאנו לבדוק חמישה סוגי גלידות שונות: שוקולד בן & ג'ריס 500 מ"ל, בטעם שוקולד בלגי חלבי בד"ץ לה קרמריה 1.4 ליטר, וניל צרפתי חלבי קרמיסימו שטראוס 1.33 ליטר, שמנת בטעם וניל ג'ויה 500 מ"ל, שמנת טירמיסו קארט ד'אור 520 מ"ל.

 

שלא במפתיע, אנו רואים פערים של אחוזים רבים בעלות אותו המוצר בין הרשתות השונות. הפערים נעים בין 18% גלידת בן אנד ג'ריס ( 500 מ"ל) לעד פעם בלתי נתפס של 129% בגלידת ג'ויה ( 500 מ"ל). חבילה כזאת תעלה כ - 23 שקלים במגה בעיר וכ -10 שקלים בחצי חינם.

 

הגלידה המשפחתית הזולה ביותר שמצאנו היתה ברשת חצי חינם בעלות של 9.90 ש"ח בלבד לממוצע - שמנת בטעם וניל ג'ויה 500 מ"ל. הגלידה המשפחתית היקרה ביותר מאותו סוג נמצאה ברשת מגה בעיר בעלות 22.70 ש"ח. גם במחסני להב מצאנו את הגלידה של לה קרמריה במחיר גבוה של 21.61 ש"ח בממוצע לעומת 15.08 ש"ח בלבד ברשת רמי לוי בממוצע.

 

לצפיה בטבלה בגודל מלא לחצו על הטבלה


 

השוונו את המחירים גם לשנה שעברה. ניתן לראות כי רוב המוצרים נמכרים השנה בפחות מאשר בשנה הקודמת בהפרש של עד 50 אחוזים, דווקא על רקע ההוזלה הזו, קצת קשה להבין את ההתייקרות של חלק מהגלידות ביינות ביתן. למשל, המחיר של גלידת ג'ויה שעלה ב -33% או את ההתייקרות של גלידת קרמריה של אוסם במספר רשתות.

 

שווה לציין את הרשתות שוק העיר, שופרסל שלי, שופרסל דיל, רמי לוי, אושר עד, ויקטורי ומחסני השוק שבהן לא נרשמה כלל עליה במחירי הגלידות ובחלקן אף הוזלה לעומת הבדיקה הקודמת ביוני 2015.

 

לצפיה בטבלה בגודל מלא לחצו על הטבלה


 

מנכ"ל המועצה לצרכנות, עו"ד אהוד פלג, הגיב לממצאים: הפער בין הרשת הזולה ליקרה עומד על כ - 35% יותר מ -250 שקל על אותם המוצרים בדיוק. זו כבר סיבה טובה להשוות מחירים. לאחרונה, אובחנה התייקרות ברשת יינות ביתן, לאחר תקופה ארוכה שבה הוזילה את מוצריה. צרכן שקונה היום, שלא יסמוך על השוואות האתמול ויבחן מחדש מהי החנות המשתלמת.

 

לצפיה בסרטון מתוך תוכנית חסכון

 

 

הבדיקה השבועית

 

השבוע בדקנו סל זהה 67 מוצרים ב-579 סניפים ברחבי הארץ בהסתמך על מידע שנאסף ממאגר המחירים האינטרנטי ומתצפיות שטח. בהתאם לנתונים שהעבירו הרשתות למאגר המחירים האינטרנטי (הופקו באמצעות פלטפורמת פרייסז). מחירי רשתות טיב טעם, קינג סטור, סופר דבאח ע"י תצפיות שטח. כל המחירים בממוצע רשתי ועוגלו לשקלים שלמים. סניפים באילת אינם נכללים בדו"ח. רשתות כגון טיב טעם וקואופ שופ אינן מופיעות כרגע במאגר. רשתות קטנות (כגון קינג סטור) אינן מחויבות להעלות נתונים. חשוב לציין: מבצעים נלקחים בחשבון למעט מבצעי חבר מועדון וכרטיסי אשראי. מבצעים אחרים וכרטיסים אלו עשויים להשפיע על המחיר הסופי בקופה.

 

הפער בין הרשת הזולה ביותר ליקרה ביותר, בממוצע בעבור סל זה, עומד על כ- 35% פער של למעלה מ- 250₪ בין הרשתות השונות בעבור אותם המוצרים. את טבלת הממוצע הרשתי מוביל רמי לוי. בקצה היקר של הסקלה אנו מוצאים את קואופ שופ ואת מגה בעיר.

 


 

מעניין לראות כיצד רשת יינות ביתן אשר בעבר הלא רחוק ניסתה למצב את עצמה כרשת זולה ואף נתנה מלחמה מול רמי לוי וסופר דבאח התייקרה משמעותית ונמצאת סביב הממוצע כשהיא פוזלת לכיוון הצד היקר יותר של הסקלה . ייתכן ואפשר להסביר זאת בכך שהרשת קנתה סניפים של מגה וכעת היא צריכה לכסות על העלויות.


 

 

לרשימת הסניפים המלאה והמוצרים שנסרקו השבוע לחצו כאן

 

 

לדירוג הרשתות לפי המחיר הממוצע בסניפים לחצו כאן