המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2015

ארכיון כתבות 2015

תאריך: 15/03/2015

בדיקת סיירת המועצה לצרכנות: מה קרה למוצרים שהוצאו מסל הבדיקה?
השבוע חזרנו אל חמישה מוצרים שהוצאו מהסל הקבוע על מנת לבחון אם הרשתות העלו את מחיריהם. הנתונים מפתיעים. וגם: היכן תמצאו את הסלים הזולים והיקרים ביותר בארץ? 

סיירת המועצה לצרכנות בודקת מידי שבוע סל של 41 מוצרים. מעת לעת אנו משנים את מוצרי הסל הנבדק על מנת להתאים עצמנו למוצרים הנמכרים ברוב הרשתות ולרענן את הרשימה.

 

השבוע חזרנו לחלק מהמוצרים שהוצאו מהרשימה על מנת לבדוק האם מחירם נשאר כפי שזכרנו. חשוב לזכור כי במהלך 2014 גילינו כי כל מוצר שהכנסנו לרשימה מתחיל לקבל מבצעים והורדות מחיר. חמשת המוצרים שבדקנו הם: נתחי טונה בהירה בשמן סטארקיסט, חומוס צבר 1 קילו, גבינה בולגרית מעודנס פיראוס, גרעיני תירס מתוק, מלפפונים במלח בית השיטה.

 

ראינו התנהגות לא אחידה בקרב הרשתות. חלק מהרשתות ניצלנו את ההזדמנות שאנו כבר לא בודקים את המוצרים על מנת לעלות את מחירם, לעיתים בעשרות אחוזים, וחלק השאירו את המחיר כמות שהיה או אפילו הוזילו!

 

העובדה שמדיניות התמחור לא אחידה מוכיחה חד משמעית כי העלאת המחיר לא היתה הכרחית. להלן מספר דוגמאות, הפרטים המלאים באקסל המצורף.

 


 

לצפיה בכתבה מתוך תוכנית חסכון

 

 

הבדיקה השבועית

 

השבוע בדקו סיירי המועצה לצרכנות סל של 41 מוצרים שונים, ב- 137 סניפים שונים ברחבי הארץ. חשוב לציין: כרטיסי חבר/מועדון אינם נלקחים בחשבון. מבצעים מותנים נלקחים בחשבון עד סכום של 200 ₪. מבצעים אחרים וכרטיסים אלו עשויים להשפיע על המחיר הסופי בקופה.

 

הפער בין הסל הזול ביותר שנמצא ליקר ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו, עומד על 180 ש"ח, פער של 41% בין הסניפים השונים. הפער בין ממוצע הרשת הזולה ביותר ליקרה ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו, עומד על כ-26%.

 

טבלת עשרת הסניפים הזולים כוללת סניפי רמי לוי, YOU, יינות ביתן (שמפתיעה לטובה) ומחסני השוק ושופרסל דיל באזורי התחרות של כרמיאל וקריית גת. בטבלת עשרת הסניפים היקרים מככבת טיב טעם, יחד איתה הרשת החמישית, הכי זול, ביג זול ושופרסל שלי.

 

רמי לוי "מוריד את הכפפות". האם הדבר מבשר על מלחמות מחירים רשתיות לקראת חג הפסח?

 

כרמיאל וקריית גת הן עדיין האזורים החמים ביותר במאבק הסניפים על ארנק הצרכנים.

 

פער עצום בין ממוצע עלות הסל ברשתות כגון רמי לוי, YOU לרשתות העירוניות מגה בעיר, שופרסל שלי, טיב טעם. ממוצע עלות הסל ברשתות ההבי-דיסקאונט עומד על 486₪ לעומת 580₪ ברשתות העירוניות, פער של 94₪.