המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2015

ארכיון כתבות 2015

תאריך: 13/08/2015

בדיקת המועצה לצרכנות: האם משתלם יותר לקנות במתחמים?
סיירי המועצה לצרכנות יצאו לבדוק מתחמי קניות, אזור מצומצם וברור המכיל שלושה או יותר סניפי סופר גדולים, והופתעו לגלות פערי מחירים גדולים. וגם: הבדיקה השבועית - הסניפים הזולים והיקרים ביותר בישראל

 


 

האם גם אתם מחפשים מה לעשות עם הילדים בחודשי הקיץ ומעדיפים ללכת למתחמים סגורים? השבוע בבדיקה המיוחדת בדקנו 18 מתחמים שונים ברחבי הארץ. "מתחמים" לצורך הבדיקה – אזור גיאוגרפי מצומצם וברור המכיל שלושה או יותר סניפי סופר גדולים.

 

בימי החופש מתחמי קניות הם אופציה לקחת את הילדים לבילוי, לאכול גלידה ולערוך קניות. היתרון הגדול שבמתחמים אלו הם הקרבה של מספר סניפים גדולים והיכולת לבחור ביניהם.

 

אם חשבתם שהפערים הם רק בין רשתות או רק בין סניפים - טעיתם. ישנם הבדלים ברורים גם בין מתחמים. המתחמים שבדקנו היו: תל חנן, תלפיות בירושלים, א.ת. פארק המאה אשדוד, גבעת שאול ירושלים, מבואות נהריה, א.ת. דרומי ב"ש,כרמיאל, א.ת. צפוני אשקלון, מתחם איילון, א.ת. רעננה, א.ת. חדש ראשל"צ, סגולה ירקונים, המרכבה חולון, פולג, חוצות המפרץ, א.ת. צפוני נתניה, א.ת. קריית אתא וא.ת. ישן ראשל"צ.

 

הפער בין ממוצע עלות הסל במתחם הזול (תל חנן בנשר) לממוצע עלות הסל במתחם היקר (א.ת. ישן בראשון לציון) עומד על 15%. פער בהחלט משמעותי, העלול להתבטא בהרבה מאוד כסף בקנייה חודשית גדולה. המחיר הממוצעה במתחם תל חנן היה 518 ש"ח לסל של 41 מוצרים. ממוצע הסל המתחמים עומד על 564 ש"ח.


 

הבדיקה השבועית

 

השבוע בדקנו סל של 41 מוצרים שונים ב- 110 סניפים הפזורים ברחבי הארץ. חשוב לציין: כרטיסי חבר/מועדון אינם נלקחים בחשבון. מבצעים מותנים נלקחים בחשבון עד סכום של 200 ₪. מבצעים אחרים וכרטיסים אלו עשויים להשפיע על המחיר הסופי בקופה.


הפער בין הסל הזול ביותר שנמצא ליקר ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו, עומד על 33.5% , פער של 165 ₪ בין הסניפים השונים עבור אותם המוצרים. הפער בין ממוצע הרשת הזולה ביותר ליקרה ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו, עומד על כ- 22%.

 

ברשימת עשרת הסניפים הזולים השבוע אנו רואים שסניף של יינות ביתן הוא הזול ביותר מבין סניפי השבוע אבל מעבר לכך יש שליטה של רמי לוי שמחזיק בשמונה מקומות מתוך הרשימה. שופרסל דיל מוסיפה סניף אחד. ברשימת עשרת סניפים היקרים השבוע יש כמו תמיד מגוון גדול יותר של רשתות והפעם אפשר למצוא ברשימה סניפים של טיב טעם, מחסני להב , סופר ברקת, ויקטורי ושתי רשתות אשר שמם אינו מעיד על תוכנן : זול ובגדול והכי זול .

 

רמי לוי מגה YOU  יצאו שתי הרשתות הזולות ביותר עם ממוצע עלות סל זהה. יחד עם זאת , ניתן לשים לב למגמה שונה בין השתיים: אצל רמי לוי הפערים בין הסניפים גבוה יחסית ועולה על 10% ולכן ניתן למצוא אצלו סניפים זולים במיוחד אך גם סניפים לא זולים ואילו בתת הרשת של YOU יש פער של כ-1% בלבד בין הסניפים והתמחור של הסניפים אחיד למדי.

 

שימו לב מה קורה ברחובות: בשלוש מהרשתות (טיב טעם, שופרסל דיל, יוחננוף ) שבדקנו השבוע, הסניף ברחובות הוא היקר ביותר מבין סניפי הרשת שנבדקו.

 

פעם אחר פעם אנחנו שמים זרקור על פערים בין סניפים קרובים מאוד. הפעם יש לנו מקרה בולט במיוחד ברחוב הפנינים באשקלון : אותו רחוב , מרחק של קילומטר אחד בלבד אך 140 ₪ (שהם קרוב ל-30%) פער בין סניף יינות ביתן בו עלות הסל הוא 492 ₪ לבין סניף זול ובגדול שבו העלות היא 632 ₪.


 

לרשימת הסניפים המלאה והמוצרים שנסרקו השבוע לחצו כאן

 

 

לדירוג הרשתות לפי המחיר הממוצע בסניפים לחצו כאן

 

 

היכנסו לבדוק בעצמכם היכן הסל הזול ביותר באיזור מגוריכם. לכניסה למנוע השוואת המחירים לחצו כאן

 

 

להרשמה לשירות סמ"ל - קבלת רשימת הסופרים הזולים ישירות למייל לחצו כאן