המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2015

ארכיון כתבות 2015

תאריך: 12/07/2015

בדיקת המועצה לצרכנות: פערים גדולים במחירי הבירות ברשתות השיווק
סיירי המועצע לצרכנות בדקו חמישה סוגי בירות וחזרו שיכורים מפערי המחירים בין הרשתות בסניפים שנבדקו שהגיעו עד לכ-70%. וגם: הבדיקה השבועית - הסניפים הזולים והיקרים בישראל

 


 

רבים מאיתנו נחשפו שבוע שעבר ל"עוקץ הבירה", אותה תופעה ידועה לשמצה בה מוכרים בפאב בירה מחבית המתיימרת להיות חצי ליטר אך בפועל הכוס מכילה הרבה פחות. התופעה קיבלה שיתופים רבים ברשתות החברתיות ותגובות רבות קראו להחרים מקומות שלא נוהגים בהגינות. לכן, לטובת אלו שמעדיפים יותר כמות עבור פחות כסף, החלטנו לבדוק את מחיריהן של כמה מותגי בירה פופולאריים ברשתות השיווק.

 

בדקנו מארזים של שישיית בקבוקים בנפח 330 מ"ל. המותגים שבחרנו היו: בירה גולדסטאר, בירה היינקן, בירה סטלה ארטואה, בירה קרלסברג ובירה רד טובורג. התוצאות, בקרב הסניפים שנבדקו, לא מפתיעות. המחירים בסופר אמנם זולים הרבה יותר מהפאב אך הפערים גדולים ביותר.

 

כך למשל הפער במחיר ממוצע רשתי של שישיית הבירה הישראלית גולדסטאר הגיע לכדי 70%. את המחיר הזול ביותר מצאנו ברשת שוק העיר בממוצע ואת המחיר היקר ביותר מצאנו ברשת מיסטר זול בממוצע. גם בבירת רד טובורג הפער הגיע ל- 33% ושוב מיסטר זול היתה היקרה ביותר בממוצע.

 

 ואם אתם חושקים בבירה הייניקן - בעוד שבקואופ שופ תשלמו עליה כ-60 ש"ח בממוצע, ברשת ביג זול תשלמו עליה כ-40 ש"ח בממוצע בלבד, פער של 49%. פער דומה מצאנו גם בשישיית בירה קרלסברג, שם הרשתות הזולות ביותר היו יוחננוף ורמי לוי במחיר של 35.90 ש"ח בלבד בממוצע. בירה סטלה ארטואה, הנחשבת יקרה, ניתן למצוא ברשת אושר עד במחיר של 50.90 ש"ח בממוצע.

 

 מחירים בממוצע רשתי (מקרב הסניפים שנבדקו) עבור מארז של שישיית בקבוקים 330 מ"ל

 


 

לצפייה בכתבה מתוך תוכנית חסכון

 

 

הבדיקה השבועית

 

השבוע בדקנו סל של 41 מוצרים שונים שנערכו ב- 115 סניפים הפזורים ברחבי הארץ. חשוב לציין: כרטיסי חבר/מועדון אינם נלקחים בחשבון. מבצעים מותנים נלקחים בחשבון עד סכום של 200 ₪. מבצעים אחרים וכרטיסים אלו עשויים להשפיע על המחיר הסופי בקופה.

 

הפער בין הסל הזול ביותר שנמצא ליקר ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו, עומד על 32% , פער של כ- 157₪ בין הסניפים השונים עבור אותם המוצרים. הפער בין ממוצע הרשת הזולה ביותר ליקרה ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו, עומד על כ- 22%.

 

טבלת עשרת הסניפים הזולים השבוע כוללת את סניפי רמי לוי, ואיתם סניף קריית ביאליק של אושר עד, שני סניפים של שופרסל דיל והסניף הצפוני של יינות ביתן בקריית שמונה. בטבלת עשרת הסניפים היקרים השבוע אנו מוצאים את טיב טעם, מגה בעיר ושופרסל שלי.

 

נקודות לתשומת לב: סניפי YOU בולטים בחסרונם בעשרת הסניפים הזולים, והם מתחילים להופיע רק מהעשירייה השנייה השבוע. בממוצע רשתי הפורמט נמצא במקום השלישי השבוע, יקר ב- 5₪ בלבד מיינות ביתן שבמקום השני.

 

שימו לב מה קורה בקריית שמונה: שני סניפי דיסקאונט נפתחו בזמן האחרון בעיר הצפונית, סניף רמי לוי וסניף יינות ביתן. באופן מעט מפתיע יש פער בין שני הסניפים החדשים, ופער לא קטן של כ- 30₪.